calipso1923 tarafından gönderilen son içerik

 1. calipso1923

  Makro Alışveriş güvenilir mi?

  O siteden alışveriş yaptınız mı? Güvenilir mi? Bende ekran siparişi vereceğim.
 2. calipso1923

  Kafa Topu 2 Facebook giriş hatası

  Bende de aynı sorun var. Hiçbir siteye Facebook ile giriş yapamıyorum. Bu siteye bile giremiyorum. O yüzden kullanıcı adı şifre ile girmeye başladım. Sorunun çözümü nedir?
 3. calipso1923

  100-120 TL kulaklık önerisi

  İyi günler 100-120 TL arası kulaklık arıyorum. Benim bulabildiklerim bunlar. Sizce hangisini almalıyım? Sizin önereceğiniz başka bir kulaklık var mı? RGB olup olmaması önemli değil. Sesi güzel versin mikrofonu iyi olsun yeter...
 4. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Format sorununu nasıl çözdünüz. Çizgi olayını çözerseniz bana da söyleyin varsa bir yöntemi bende yapayım. Ben yatıyorum iyi geceler.
 5. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Eğer güncel ve doğru bir BIOS güncellemesi yaptıysanız o çizgi belki de normal bir olaydır. Bende de bilgisayar açılırken sol üstte o dediğiniz alttan tire şeklinde çizgi çıkıyor.
 6. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Tekrar AHCI'ya alıp boot option #1 seçeneğini UEFI SanDisk'e çevirip kaydedip format atmayı deneyin. Windows USB'yi Rufus ile GPT seçerek mi yazdırdınız. Dengesizleşti açılışta dediniz acaba BIOS güncelleyince RAM frekansı mı değişti ona da bir bakabilirsiniz. Ben çıkıyorum baktınız işler iyice...
 7. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Dene bakalım düzelmezse eski sürüme geri dönersin. BIOS güncellemesiyle böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. BIOS güncellemesi hata giderilmesi için yapılıyor. Windows ISO dosyası hala duruyor mu?
 8. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Yanlış BIOS sürümüyse geçmiş olsun :)
 9. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Kurulum diskinde bir sorun olma ihtimali var mı? Anakartın modeli nedir? Hkey_local_machine> hardware > description > System > BIOS yolunu takip ettiğinizde baseboardproduct da yazması gerekiyor. Aynı sekmede biosversion var onu da söyler misiniz?
 10. calipso1923

  TPM 2.0 desteği var fakat Windows 11 yükseltme yapılamıyor

  Rica ederim hayırlı geceler.
 11. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Bunları yaptıktan sonra yine olmuyor mu? Ben her zaman USB belleğime GPT olarak Windows'u yazdırır. BIOS'da advanted Configuration altında SATA Configuration seçeneğinde AHCI modunu açarım. Sonra boot ekranından başında UEFI yazan USB belleğimi seçer kuruluma başlarım. Bilgisayarınız UEFI...
 12. calipso1923

  TPM 2.0 desteği var fakat Windows 11 yükseltme yapılamıyor

  Orijinal ise geçmek için süre sıkıntısı yok diye biliyorum. Baktın süreli zaman vermişler bypass eder tekrar Windows 10'a dönersin. BIOS'a gömülü olduğu için yükseltme yapmadan temiz kurulumda olsa aktif olur. Ben öyle yaptım şu an Windows 11 etkin bende tekrar Windows 10'a döndüm.
 13. calipso1923

  TPM 2.0 desteği var fakat Windows 11 yükseltme yapılamıyor

  İşlemci desteklemiyorsa desteklendiği güne kadar beklemen lazım. Ya da bypass yapman gerekecek. İşlemcin güzel çok yakında sorunun çözülür. Ben olsam bypass yapmazdım. Destek gelene kadar beklerdim.
 14. calipso1923

  Windows 10 kurulum başlamıyor

  Disk yönetiminde M.2 SSD algılanmış mı? Biçimlendirme yapılması gerekebilir. Biçimlendirme yapıldıktan sonra format sırasında diskleri silip M.2 SSD seçilir ve kurulur diye biliyorum. Oda olmadı SSD kablosunu çıkar formatı at sonra kabloyu tekrar tak.
 15. calipso1923

  "Windowswcpotherfailure3" hatası

  İyi günler. Her ay gelen toplu güncellemede görseldeki hatayı alıyorum. Her toplu güncelleme %100 indirildiği halde arka planda indirmeye devam ediyor. Bu işlem 10 dakika sürüyor. Sonra kurulmaya başlıyor. Ayrıca ayarlar güncellemeyi yaparken takılıyor ve ara sıra kendi kendine kapanıyor.
Yukarı