mertati tarafından önerilen çözümler

 1. mertati

  Çözüldü HP Pavilion 15 tam şarj kapasitesi hızla düşüyor

  Şarj - deşarj işlemini sürekli yapmanız, pilinizin sağlığını hızla düşürecektir. Bilgisayarınızı sürekli şarjda kullanın, ayda 1-2 kere deşarj yapın. Şuradan ilgili konuya gidebilirsiniz. Daha iyi anlatımlar var.
 2. mertati

  Çözüldü OVL dosyası açarken "Arşiv biçimi bilinmiyor veya bozuk" hatası

  WinRAR .ovl uzantılı dosyaları desteklemiyor. Açamaz. File Magic indirerek açabilirsin.
 3. mertati

  Çözüldü Kulaklık ile mikrofon aynı anda çalışmıyor

  Laptoplarda genellikle tek jak girişi olur. Kasalarda da genellikle biri kulaklık biri mikrofon olmak üzere iki tane olur. Bir adet dönüştürücü satın almalısın. Onun dışında mikrofonu çalıştıramazsın. Sizin için bir tane ucuza buldum...
 4. mertati

  Çözüldü Reboot and select proper Boot device hatası

  Korkunç bir görüntü... SSD yanmış olabilir. Mümkünse farklı bir SSD/HDD takın, öyle deneyin. Ayrıca, BIOS'a erişebiliyor musunuz?
 5. mertati

  Çözüldü Fotoğrafların WinRAR fotoğrafına dönüşmesi

  1- Herhangi bir PNG dosyasına sağ tıklayın. 2- Açılan menüde Özelliklere tıklayın. 3- "Birlikte aç" kısmında olan varsayılan programı "WinRAR" yerine Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi olarak seçin.
 6. mertati

  Çözüldü Laptop uyku moduna girip çıktığında ısınıyor

  Anlaşıldı neden olduğu... Bir bilgisayarcıya götürün de termal macununu yenilesinler, teşhir ürünü olduğu için garantisi vs. olduğunu düşünmüyorum.
 7. mertati

  Çözüldü HP 255 G7 BIOS'ta çok sesli çalışıyor

  Yapacağın işlemler maalesef ki ısınma sorununu gidermeyecektir... Bilgisayar emanet ise sahibi olan kişiye de bir danışıp termal macunu değişikliğine başvurun. Yapamayacağınızı düşünüyorsanız bir bilgisayarcıya yaptırmanızı öneririm. Yoksa işlemci Arstotzka'nın sınır duvarı gibi patlayacak...
Yukarı