Scienitive tarafından gönderilen son içerik

 1. Scienitive

  Sapphire RX 5700 XT görüntü vermeyi kesiyor

  Oyunu silip geri yükledim, DDU ile sürücüleri kaldırıp geri yükledim ve VGA to HDMI kablo yerine VGA to DP kablo taktım ve sorun çözüldü gibi duruyor. Teşekkür ederim cevap verenlere.
 2. Scienitive

  Sapphire RX 5700 XT görüntü vermeyi kesiyor

  Problemin sadece Disco Elysium oyununda gerçekleştiğini öğrendim. Oyunu sildim yeniden yüklüyorum. Yüklendiği zaman düzelmezse tek monitör ile deneyip sonucu yazarım.
 3. Scienitive

  Sapphire RX 5700 XT görüntü vermeyi kesiyor

  Yaklaşık olarak 1 ay önce yeni sistem topladım. Sistemin özellikleri: Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 5700 XT İşlemci: Ryzen 5 3600 RAM: Corsair Valueselect 3200MHz 8 GB X2 Anakart: Gigabyte B450M S2H PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W Son birkaç gündür arada sırada da olsa oyun oynarken birden...
 4. Scienitive

  MSI B450M PRO-M2 V2 vs MSI B450M PRO-M2 MAX

  Gigabyte B450M S2H'nin MSI anakartlarından bir kaç fazla özelliği olduğunu gördüm mesela aklımda kalan Gigabyte anakartı VR Ready ama MSI anakartları değil. Bunun gibi çok önemli olmayan bir kaç fazladan özellik gördüğüm ve fiyatının da biraz daha uygun olması sebebiyle değiştirdim.
 5. Scienitive

  MSI B450M PRO-M2 V2 vs MSI B450M PRO-M2 MAX

  Gigabyte B450M S2H aldım ve memnunum.
 6. Scienitive

  Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Alınır Mı?

  O ürünle ilgili 4 pinli kısma taktığınız fanın hızında çalışır geri kalan 3 pinli fanlar diye duymuştum. Bu ürünü kullanarak DC mode ile kontol edebilir miyim? Geriye kalan 2 fanı da molexle bağlarım onlar tam hız çalışsın.
 7. Scienitive

  R5 3600X ve 1050 Ti sistemde darboğaz olur mu?

  Darboğazı bırak çok fazla gelir o işlemci. Tabii bütçen varsa al derim ama bana kalırsa Ryzen 5 1600 veya 2600 bile yeterli olur. Artan para ile ekran kartını yükseltmen daha mantıklı olacaktır. Eğer render yapmak için bir bilgisayar topluyorsanız farklı tabii.
 8. Scienitive

  Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Alınır Mı?

  CPU fanıyla birlikte 6 fanım var. CPU fanı 4 pinli geri kalan kasa fanları 3 pinli. Acaba şu ürünü alsam anakartımın CPU_FAN kısmına taksam 4 pin PWM girişine CPU fanını taksam geri kalan 3 pin girişlere kasa fanlarını taksam son kalan fanı da anakartın SYS_FAN kısmına taksam bütün fanlarımı...
 9. Scienitive

  3 Pinli Fanları Anakarta Bağlamak ile PSU'ya Bağlamak Fark Yaratır mı?

  Yani anakart üzerine taktığımda kontrol edilebiliyorlar mı? DC mode ne bilmiyorum.
 10. Scienitive

  3 Pinli Fanları Anakarta Bağlamak ile PSU'ya Bağlamak Fark Yaratır mı?

  Fanlarımın hepsi 3 pinli yani kontrol edilemiyorlar. Anakarta bağlamam ile PSU'ya bağlamam arasında herhangi bir fark var mıdır?
 11. Scienitive

  3 pin fan çoklayıcı önerisi

  Fanlarım 0.2A güç çekiyor anakartım 1A güç veriyor. Şu ürün 3'e bölüyor yani toplamda 0.6A güç çektirecek bu da problem yaratmaz diye düşünüyorum eğer hesaplaması bu şekildeyse tabii. Yanlış mı düşünüyorum? Bol şans sana :D Zaten 3 pinli oldukarı için anakarta bağlamam veya PSU'ya bağlamam...
 12. Scienitive

  3 pin fan çoklayıcı önerisi

  Anakart pin çoklayıcıların tehlikeli olduğunu söylüyorlar. Molexten başka çare yok gibi gözüküyor.
 13. Scienitive

  3 pin fan çoklayıcı önerisi

  Fanları kontrol etmek gibi bir derdim yok. O zaman 2 tane şu üründen 1 tane de şu üründen mi alayım? 2 tane ekstra alma sebebim 4lü molex çeviricinin iki pini 12V tam güç verirken diğer ikisi 5V düşük güç vermesi. Sizce mantıklı mı?
 14. Scienitive

  3 pin fan çoklayıcı önerisi

  Kasamda CPU fanıyla birlikte toplam 6 adet fan bulunmakta. Anakartımda CPU fan girişiyle birlikte 2 fan girişi bulunmakta ve güç kaynağımın üzerinde 3 adet Molex bulunmakta. CPU fanının kaç pin olduğunu bilmiyorum fakat geriye kalan 5 adet kasa fanım 3 pinli yani PWM desteklemiyorlar. Acaba CPU...
 15. Scienitive

  MSI B450M PRO-M2 V2 vs MSI B450M PRO-M2 MAX

  Bu modeli biraz araştırdım ve ucuz olması bir yana MSI modellerinden bir kaç artısı olduğu gördüm fakat R5 3600 takmam için BIOS güncellemesi gerekiyor galiba. Bende Intel Pentium G4560 var acaba bu işlemciyi takıp BIOS güncellemesi yapmam mümkün mü?
Yukarı