İşletim sistemi ücretini geri alma

Bir ara bu konular çok tartışılıyordu, özellikle de ubuntuforum.tr sitesinde :)
Galiba ilk davayı açıp ta kazanan yanlış hatırlamıyorsam Pardus projesinde yönetici biriydi. Evet böyle şeyler var galiba halen ama satıcı firma "Almasaydın madem gidip Freedos alsaydın kardeşim!" diyebiliyor :)
Kesinlikle ve kesinlikle Windows'un kurulmaması şart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketicinin hakkı yeniyor. Windows 7'li bir PC alındığında çoğunlukla yanında kurulum CD'si verilmiyor. Format atıldıktan sonra crack yapılıp kullanıyor herkes, parasını verdiğini sistemi geçici olarak kullanmak çok saçma bence :)

Ne geçici kullanması? Ne hak yemesi? Küçücük bir programla Windows ürün anahtarini öğrenip, format için o anahtarı kullanırsan legal şekilde yoluna devam edersin.

Recovery CD'leri verilir. Verilmesi bile ürün anahtarı notebookun altındadır. Windows kullanmak istiyorsanız parasını verip alacaksınız.

Linux çekirdekli işletim sistemi kullanacaksanız da zaten afilli bir donanıma sahip olmayan bilgisayar alınır.

Bunların yapmak istedikleri hem ben crackli Windows kullanayım hem Windowsu iade edip fazladan cebime para indireyim. Bu şekilde düşünüyorsanız emek hırsızlığı yapıyorsunuz demektir. Hiç kimse gelmesin benim maddi durumum yok. Yoksa o zaman bilgisayar da alma. Ben öğrenciyim, öğrenci isen bedava 8.1 lisansı dağıtılmakta.

Ne geçici kullanması? Ne hak yemesi? Küçücük bir programla Windows ürün anahtarini öğrenip, format için o anahtarı kullanırsan legal şekilde yoluna devam edersin.

Evet, biosta kullanılan işletim sisteminin kodu yazar, programa gerek kalmadan da etkinleştirilebilir.

İlk aldığımda Windows 8'de ben Ubuntu'ya geçtim. w8i de uzun zaman kullandım Linux'u da. Memnundum yani. Şimdi tekrar w7ye geçtim sırf LoL oynamak için. Tek geçme nedenim buydu yani. En mükemmel sistem Linuxtur bence...

Bak bunu bilmiyordum, önerebileceğiniz yazılım var mı bunun için ? Yeni bilgisayar alırsam kullanayım, olmadı dava açar para kazanırım. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı