Technopat Sosyal Sık Sorulan Sorular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Moderasyon Ekibi

Yetkili Üye
  1. Nasıl üye olabilirim?
    Üye olmak için üyelik rehberimizi okuyabilirsiniz.
  2. Technopat Sosyal'e kaydolurken doğum tarihimi yanlış girmişim. Şimdi ne olacak?
    Bunun için bilet sistemini kullanabilirsiniz. Asıl doğum tarihinizi bilet sistemini kullanarak bize iletebilir, doğum tarihi değişikliği isteğinde bulunabilirsiniz.
  3. Technopat Sosyal'e kaydolurken cinsiyetimi yanlış girmişim. Şimdi ne olacak?
    Cinsiyet bilginizi düzeltmek için bilet sistemini kullanabilirsiniz. Olması gereken cinsiyeti bilet sistemini kullanarak iletip değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.
  4. Uyarı aldım. Şimdi ne olacak?
    Endişelenmenize gerek yok. Aldığınız uyarılar, kurallara göre veriliyor. Aldığınız uyarıların çoğu kısa süre içerisinde bitecektir. Ne zaman biteceğini öğrenmek için profilinize gidip Uyarılar sekmesine tıklayabilirsiniz. Uyarılar saat başında bitmektedir. Örneğin saat 11.45'te bitmesi gereken uyarınız, saat 12.00 olduğunda bitecektir.
  5. Aldığım uyarının hatalı olduğunu düşünüyorum. Nasıl itiraz edebilirim?
    Gelen uyarı mesajını veya profilinizi rapor ederek itiraz edebilirsiniz. Oradan çözüme ulaşmazsanız destek sisteminden yöneticilerden fikir alabilirsiniz. Rapor sistemi daha hızlı çalışır, onu belirtelim.
  6. Konumu kaç defa öne çıkarabilirim?
    Konularınızı günde 5 defa öne çıkarabilirsiniz.
  7. Neden mesajımı veya konumu düzenleyemiyorum?
    Mesajlarınız ve konularınız sadece 60 dakika içerisinde düzenlenebilir. Bu süre dolduğunda önemli bir düzenleme yapmak istiyorsanız rapor sistemini kullanmanız gerekmektedir.
  8. Konumu veya mesajımı nasıl silebilirim?
    Konu ve mesaj silme işlemi yapılmıyor. Hatalı mesajlar için rapor sistemini kullanabilirsiniz.
  9. Profil mesajını nasıl gönderebilirim?
    100 mesaja sahip olduğunuzda profil mesajı özelliği kullanıma açılacaktır. Profilinize gidip mesaj gönderebilirsiniz.
  10. Neden profil mesajı gönderemiyorum?
    Profil mesajı gönderebilmeniz için 100 mesaja sahip olmanız gerekiyor. Eğer bu mesaj sayısına sahip değilseniz profil mesajı gönderemezsiniz. Ayrıca 24 saatte en fazla 2 adet profil mesajı gönderebilirsiniz.
  11. Nasıl bir blog oluşturabilirim?
    100 mesaja sahip olduğunuzda blog özelliği kullanıma açılacaktır. Blog sayfasına gidip blog oluşturabilirsiniz.
  12. Nasıl ikinci el ilanı verebilirim?
    İkinci el ilanı verebilmek için en azından 1 yıllık üye olmanız ve 500 mesaja sahip olmanız gerekiyor. Bu koşulları karşıladığınızda İkinci El Alım Satım İlanları kategorisine konu açabilirsiniz.
  13. Nasıl moderatör olabilirim?
    Moderatör olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için Moderatör Arıyoruz konusuna göz atabilirsiniz.
  14. Moderatörlük başvuruma ne zaman dönüş yapılır? Dönüş yapılmazsa ne yapmalıyım?
    Moderatörlük başvurularınız gönderdiğinizde değerlendiriliyor. Birden fazla başvuru göndermemelisiniz. Olumlu değerlendirildiği zaman dönüş alacaksınız. Çok fazla başvuru geldiğinden dolayı ne yazık ki olumsuz başvurulara dönüş yapamıyoruz. Bunu anlayışla karşılamanızı rica ederiz.
  15. Nasıl GIF profil fotoğrafı ekleyebilirim?
    Bu özellik kullanıma kapatıldığından dolayı GIF profil fotoğrafı ekleyemezsiniz. Daha önceden eklemiş üyeler, profil fotoğraflarını değiştirene kadar kullanmaya devam edebilir.
  16. Kullanıcı adım gibi hesap bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim?
    Technopat Sosyal'in sağ üstünde gözüken adınıza tıkladıktan sonra, Hesap detayları sayfasına gidebilirsiniz.
  17. Korsan içerik paylaşabilir miyim?
    Technopat Sosyal'de korsan içerik paylaşmak yasaktır. Korsan içerik paylaşırsanız uyarı ile sonuçlanabilir. 16. Madde göz önünde bulundurulmalıdır.
  18. Korsan yazılım ile alakalı konum neden kilitlendi?
    Technopat Sosyal'de korsan yazılıma destek vermek bazı istisnai durumlar hariç yasaktır. Korsan yazılım hakkında konu açtığınız için konunuz kilitlenmiştir.
  19. Kullanıcı adımı neden değiştiremiyorum?
    Kullanıcı adınızı, önceki değiştirme tarihinizden 6 ay sonra değiştirebilirsiniz. Örneğin 2 Haziran'da kullanıcı adınızı değiştirdiniz, sıradaki değiştirme işlemini 29 Kasım'da yapabilirsiniz.
  20. Nasıl özel mesaj gönderebilirim?
    Özel mesaj gönderme özelliği kapalıdır. Özel mesaj gönderemezsiniz.
  21. Sonunda ifade olan cümlelerde neden nokta olmuyor? Uyarı veriliyor mu?
    Sonunda ifade (emoji vb.) olan cümlelerde nokta olmasına gerek yok. Bunun için uyarı verilmiyor ve dilerseniz noktadan sonra ifade de kullanabilirsiniz.
  22. 1 Ocak 2020 tarihinden önce verilen "Yazım kurallarına uymayan mesaj" ve "Türkçe kurallarına uymayan mesaj" uyarılarım neden gözükmüyor?
    1 Ocak 2020 tarihinden önce almış olduğunuz "Türkçe kurallarına uymayan mesaj" ve "Yazım kurallarına uymayan mesaj" uyarıları silinmiştir. Toplam 192.466 uyarı silinmiştir.
  23. Technopat Sosyal stilini nasıl değiştirebilirim?
    Sayfanın sol alt köşesindeki stil menüsünden stil değişikliği yapabilirsiniz.
  24. Technopat Sosyal hesabımı nasıl kapatabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı