İngilizce Sözcükler Nasıl Kolayca Ezberlenir?

onurr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba Technopat Ailesi, İngilizce'mi geliştirmek istiyorum.
Tabii hemen olacak gibi bir iş değil.
Ayrıca sözcük geliştirme deyince tek tek olacak gibi değil. Bazı kelimeler kalıplaşmış ve bazıları deyim. Kalıplaşmış kelimeleri ve deyimleri içeren metinleri ayrı katogoriye koyan kitaplar arayışındayım. Yani okurken kitap bilgi verecek. Atıyorum kitaba başlarken nasıl kolay sözcük ezberlenir önce onu anlatsın. Sonra metindeki kalıplaşmış kelimeleri ve deyimleri açıklasın. Kolay ezberleme yöntemi ayrı kitapta olabilir.

Lakin böyle bir şey icat edilmediğinden dolayı daha gerçekçi bir soru sormak istiyorum.
İngilizce sözcükler nasıl kolayca ezberlenir?

Not: Konuyu hazırlarken düzenlemek istedim ama ayarı bozdum ve kelimlerin yeri karıştı ve düzeltemiyorum. lütfen ceza vermeyin elimde değil.​

Son düzenleme:
Bize uygulanan çok klasik ama etkili bir yöntem vardır; 5 kere yazmak :D Hem zaman geçirmek için de çok ideal olurdu. 5 kere ingilizcesini yaz 1 kere de türkçesini daha sonra da ingilizcesi iyi olan birinden rica et, kelimeleri cümle içinde kullanırken seni dinlesin ve hatalarını düzeltsin

Bize uygulanan çok klasik ama etkili bir yöntem vardır; 5 kere yazmak :D Hem zaman geçirmek için de çok ideal olurdu. 5 kere ingilizcesini yaz 1 kere de türkçesini daha sonra da ingilizcesi iyi olan birinden rica et, kelimeleri cümle içinde kullanırken seni dinlesin ve hatalarını düzeltsin

Ben bu tekniği denedim fakat ama hep yazmaktan bazı kelimeleri birbirine karıştırdım. Ya bir de kitap şeklinde olsa hikayesinden etkilenip unutmam o açıdan kitap istedim fakat istediğim gibi kitap var mıdır? Ya da isteğime benzer.

Düzenleme: Ayrıca kelimeleri nereden bulacağım? Önüme her gelen kelime ezberlenit mi?

Not: Yabancı dizi izliyorum birçok kez faydasını gördüm. Fakat şuan yeni sezonunu bekliyorum.

İlgi alanında olan makaleleri oku, bilmediğin kelimelere sözlükten baka baka 1 paragraf yazıyı belki 1 saatte okursun ama yararını görürsün hem ilgi alanında olacağı için öğrenmen daha da kolay olacaktır. Sonra canın isterse cila olsun diye 5 kere yazarsın :D

Öyle bir kitap var mı bilmiyorum ama ingilizce öğrenme setlerinden temin edebilirsin.

Bir dizi biter, öteki başlar :D İlla o dizinin yeni sezonunu beklemene gerek yok, o sırada başka diziler izleyebilirsin.

İngilizce bir şarkı aç, aynı zamanda Google amcadan da sözleri aç sözleri takip ederek şarkıyı ezberle çok yararını görürsün.

İlgi alanında olan makaleleri oku, bilmediğin kelimelere sözlükten baka baka 1 paragraf yazıyı belki 1 saatte okursun ama yararını görürsün hem ilgi alanında olacağı için öğrenmen daha da kolay olacaktır. Sonra canın isterse cila olsun diye 5 kere yazarsın :D

Öyle bir kitap var mı bilmiyorum ama ingilizce öğrenme setlerinden temin edebilirsin.

Bir dizi biter, öteki başlar :D İlla o dizinin yeni sezonunu beklemene gerek yok, o sırada başka diziler izleyebilirsin.

İzlediğim dizi ilgi alanımda olduğu için hem de İngilizce'yi sevdiğim için izliyorum. Başka dizileride izlemek isterim ama okullar başlayacak kendimi okula vermiş durumdayım. Ayrıca 2 dizi fazla hangisini izleyim 10 GB kot ile. Aslında Sabah Gazetesinin Daily Sabah adlı İngilizce gazetesi var. Eğer içinde spor sayfası var ise zevkle okumaya çalışırım. Ayrıca haberleride okurum fakat Sabah almamayı ve okumayı tercih ediyorum.

İngilizce bir şarkı aç, aynı zamanda Google amcadan da sözleri aç sözleri takip ederek şarkıyı ezberle çok yararını görürsün.

Cevabınız ilginç geldi. Kesinlikle bu örneği deneyeceğim. Ben de bu örneği düşünüyordum bazen çeviriyordum fakat sıkılmaya başlamıştım eğer Türkçe'ye çevirirken garip çeviri olursa daha zevkli olur.

30 Günde ingilizce öğrenme kitabı var. Çok önceden alınmış. Geçenlerde açtım baktım şöyle unuttuğum ve bilmediğim yerlere anlatımıyla ufak uygulamalarıyla etkili bir kitap.

İngilizce kitap al oku . Zaten anlamadığın kelimelere bakacaksın . Bir kitapta okuyunca daha kalıcı oluyor.

Ben de o kanaatayım. Fakat bazı kitaplar çok saçma oluyor. 5. sınıf için aldığım kitapta geçmiş zaman çıktı. Fakat biz geçmiş zamanı görmemişti. Ayrıca 5. sınıfa gidiyorum sanmayın eski bir hikaye idi. Ayrıca bildiğiniz kitap var mı?

30 Günde ingilizce öğrenme kitabı var. Çok önceden alınmış. Geçenlerde açtım baktım şöyle unuttuğum ve bilmediğim yerlere anlatımıyla ufak uygulamalarıyla etkili bir kitap.

30 Günde olacak işe benzemiyor. 30 Gün her halde bütün kelimeleri öğretmiyor. Yani derdini anlatabilecek kadar. Zaten konuşurken çok fazla kelimeye ihtiyaç duymayacağımı düşünüyorum. Bahsettiğiniz kitabın adını söyleyebilir misiniz?

İngilizce ezberlenmez, öğrenilir. Ne kadar ezbere yapsan bile unutursun. Ezbere değil önemli olan kendinin vererek çalışmaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı