İninal vs PayPal

• Konuyu başlatan Gamiurams
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 20B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
G

Gamiurams

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Bugün Migros Jet'den İninal kart aldım. Orada Paypal kartı görünce aklımdaki soruları sorayım dedim. Öncelikle İnternet de araştırdığımda, Paypal kart için 18 yaşında olmak ve kredi kartına ihtiyaç varmış diye duydum. O yüzden zaten İninal kart aldım. Bugün Migros Jet çalışanına sordğum da ise böyle bir şey olmadığını. 15 yaş sınırı olduğunu ve aynı zamanda yüklediğimiz parayı istediğimiz zaman TEB bankasından çekebileceğimizi söyledi. Benim şalterler tabi attı. Tamda o sırada ininal kart almıştım. Fakat tabi PayPal kart ile ayrıntıları bilmiyorum. Aylık bir kesinti var mı ? Vs. emin değilim. O yüzden size sormak istedim. Özellikle de @Recep Baltaş Kredi kartından sonra en güvenli kart PayPal diyince daha bir moralim bozuldu. Kart bana 30TL geldi. 5TL kart ücreti + 25TL minimum bakiye yükledim. PayPal da para çekme işlemi gerçekten hoşuma gitti. Eğer aylık kesinti olmazsa elimdeki parayı banka hesabına yatırır gibi yatırırım.

İninal kart'ta da para çekme var. Fakat 5 TL kesintisi oluyor. Bu arada PTT'den kartı alabiliyor muyuz ? Alabiliyorsak sıra alıp, çalışanlardan mı istiyoruz ?

İninal kart'ta da para çekme var. Fakat 5 TL kesintisi oluyor. Bu arada PTT'den kartı alabiliyor muyuz ? Alabiliyorsak sıra alıp, çalışanlardan mı istiyoruz ?

ininal.com da para çekimine kapalıdır yazıyor. PTT'den alınabiliyor diye biliyorum. Ama emin değilim. Ben Migros Jet'den aldım.

2 karta da gerek yok. Herhangi bir bankadan adınıza hesap açtırıp kartınızı Paypal'a tanımlayın. Paypal destekli her yerden alışveriş yapın. İninal veya Paybyme kadar bu da bir çözüm. Hem banka hesabı olmuş olur.

Şu an açma şansım yok hocam :) O yüzden zaten bu kartları alıyorum. Sanırım birde PayPal kart alacağım. Biraz araştırdım. Aylık 1TL ücret kesimi varmış. Alırken 5TL kartı alıyormuşsun. TEB'den para çekeceğin zaman 1TL kesiliyormuş. Diğer ATM'lerden 5TL kesiliyormuş. Ayrıca bu PayPal karta PayPal hesabını da bağlanabiliyormuş. Yani biri diyelim PayPal üzerinden sana bağış yaptı. Direk karta yükleniyormuş. Acaba ininal kartı iade etme şansım var mı ?

Gamiurams ininal alırken illa 30 Tl yüklemek mecbur mu ?

@MF Zaten İninal kart'ın amacı hiçbir bankaya hesabınız olmadan güvenli alışveriş yapmak. Banka hesabımız olduktan sonra, ininal'e ne gerek var ?

İninal'de para çekmek diye hiçbirşey yoktu. Sadece paypal kart'tan çekebilirsiniz. Bende 2'side var. Paypal kart alın. Parada çekersiniz, Teb atm'side hiç bozulmaz. Ptt ATM'si gibi.

Banka hesabı tanımlayıp Paypal bakiyeni banka hesabına da aktarabiliyorsun. Bu kartta olan özellikler zaten hali hazırda mevcut.

Hocam zaten Banka hesabım olsa bunlarla hiç uğraşmam. Direk banka kartıyla yatırdığım kadar harcarım. Ama şu an banka hesabım yok. Üniversiteye giderken açmayı düşünüyorum. Bu kartı da internetten oyun falan almak için aldım.

İninal'de para çekmek diye hiçbirşey yoktu. Sadece paypal kart'tan çekebilirsiniz. Bende 2'side var. Paypal kart alın. Parada çekersiniz, Teb atm'side hiç bozulmaz. Ptt ATM'si gibi.

Birazdan Migros'a gidip İninal Karta 50TL daha yükleteceğim. Gidince Paypal da alacağım. Fakat inşallah PayPal da 25TL yükleme zorunluluğu yoktur. İlk ininaldeki parayı harcayıp sonra PayPal'a geçeceğim. Parayı harcadıktan sonra ininal kartı'ı hiç kullanmasam boşta dursa bir sıkıntı olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı