1+1, 2+1, 2+0 ve stereo nedir?

Closery

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Merhabalar,
Şimdi ben stereo sesin ne demek olduğunu biliyorum, aynı şekilde 7+1 ve 5+1'i de biliyorum ama arkadaş bu 1+1, 2+1, 2+0ların ne olduğunu çözemedim.
Ucuz yollu bir hoparlör alacaktım kendime ufak olması için ama en azından stereo olmasını istiyorum fakat bu 1+1, 2+1, 2+0 tabirlerle karşılaşıyorum hep ve ilginç bir şekilde hem Türkçe hem de İngilizce aramama rağmen bunların ne olduğunu açıklayan bir tane bile bilgi bulamadım.

Bunlar nedir? Bunların hangisi stereo oluyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu mantıkla gidelim, 2.1 senin deyimin ile 2+1 2 uydu ve 1 adet Subwoofer ile oluşuyor, mantık iken 1+1 sistem 1 uydu ve 1 Subwoofer olması gerekiyor fakat bu bana biraz saçma geldi, 2+0 ise sadece uydular olabilir yani bu sistem içerisinde Subwoofer olmayabilir.

1586817537569.png

Valla hocam durumu çözmeye çalıştığın için teşekkürler, anladığım kadarıyla bu mevzuyu bilmeyen satıcılar kafalarından sallayarak yazmışlar, neyse hoparlör geldi ve stereo çıktı. Bu benim için yeterli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı