1.3 Fiorino tıkanma problemi

burakd1

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
2016 model, 162 bin Km'de 1.3 dizel bir Fiat fiorinom var. Sizlere yaşadığım bir problem hakkında danışmak isterim.
Aracı ilk aldığım zamanlarda;
3. Vitese geçerken, motorun bir anda bir şey tıkanmışçasına güçten kesildiği ve 2000 devri geçmediği gibi bir durum oluyordu, aracı stop edip çalıştırdığımda ise düzeliyordu.
Şimdi ise bu problem daha farklı bir boyuta evrildi;
Şu an ise aynı tıkanma durumunu ansızın yapıyor, vites atmam sonucu veya herhangi bir durumda değil. Tek verebileceğim detay ise bu durumun araç 2000 devir altındayken yaşandığı.

Not: Bunun çözümü burada mı aranır gibi şeyler söyleyenler olacaktır, birçok tamirci gezdim ve aracın marka modeline özel forumlara yazdım, hiçbir şekilde bir çözüm bulamadım.

Bu durumu tecrübe eden veya bir fikri olan varsa yardımlarını beklemekteyim, iyi Sosyaller.

Merhaba bende de 2023 Fiorino var arkadaşımda da aynısı var sıfır araçlar daha 2 3 binde dediğin problem bende de var ama senin ilk zamanların gibi gazı dip gaz yapıyorum 2 den 3 e atıyorum sanki turbo devreden çıkıyor anlık olarak sonra bir daha yükleniyor. Arkadaşımda da aynıymış bir şey anlamadım. Servise gidip de derdimi anlatabileceğimi düşünmediğim için gitmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı