% 100 Bellek kullanımı sorunu

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımda 1 adet 120 GB 850 SSD ve 1 adet 1TB Harddisk bulunmakta. Sorun PC açılırken baya yavaşladı aynı şekilde kapanırken de. Görev yöneticisinden 1TB hardisk herhangi bi işlem sırasında ne olursa olsun %100 çalışıyor ve bi süre öyle devam ediyor en basiti dosya kopyalamak istiyorum hardisk kullanımı % 100 görünüyor ve işlem hata veriyor sebebi ne olabilir ?

Görev yöneticisini açın, performans sekmesine geçip kaynak izleyiciyi açın. Disk sekmesini tıklayın, oku(B/sn) kısmını büyükten küçüğe göre sıralayıp burada ekran görüntüsü paylaşın.

Görev yöneticisini açın, performans sekmesine geçip kaynak izleyiciyi açın. Disk sekmesini tıklayın, oku(B/sn) kısmını büyükten küçüğe göre sıralayıp burada ekran görüntüsü paylaşın.

Sorun 1 TB olan hard diskteymis çıkardıktan sonra düzeldi PC 4 saniyede açılıyor. 120 GB SSD ile yola devam, zaten Mayıs'ta askerim :/ teşekkürler cevaplar için.

Sorun 1 TB olan hard diskteymis çıkardıktan sonra düzeldi PC 4 saniyede açılıyor. 120 GB SSD ile yola devam, zaten Mayıs'ta askerim :/ teşekkürler cevaplar için.

Hayır yanlışınız var. Bu sorunun kesin olarak nedenini biliyorum, ama siz bu yolla çözdü iseniz sıkıntı yok.

Aynı sorunu yaşayıp internetten veya forumdan bu konuyu bulan arkadaşlar lütfen çözüme ulaşmak için hard disk inizi değiştirmek veya sökmek zorunda olduğunuzu sanmayın. Sorun yazılımsal.

Hayır yanlışınız var. Bu sorunun kesin olarak nedenini biliyorum, ama siz bu yolla çözdü iseniz sıkıntı yok.

Aynı sorunu yaşayıp internetten veya forumdan bu konuyu bulan arkadaşlar lütfen çözüme ulaşmak için hard disk inizi değiştirmek veya sökmek zorunda olduğunuzu sanmayın. Sorun yazılımsal.

Yazılımsal olarak ne olabikir peki? Akla gelebilecek her şeyi denedim, son çare hard diski çıkardım, düzeldi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı