11400F RX 6650XT sistem nasıldır?

ÜzgünGedi

Picopat
Sitemim bu oynadığım oyunlar GTA 5 CS:GO PUBG Steam gibi oyunlarda Max grafiklerde oynuyorum şu ana kadar da hiçbir sıkıntı yaşamadım, sizce bu sistem nasıl veya siz bu sistemi kullanmış olsaydınız hangi parçayı değiştirirdiniz? Bence klavye maouse kaliteli değil.

İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-11400F @ 2.60GHz 2569 MHz, 6 çekirdek, 12 mantıksal işlemci.
Anakart: B560M Pro-e
Ekran kartı: Sapphire RX 6650 XT Nitro+ Gaming OC 11319-01-20G 128 bit GDDR6 8 GB ekran kartı.
RAM: Kingston 16 GB 3200MHz DDR4 HyperX Fury.
PSU: Gameforce GF600 600W 80+ bronz sertifikalı güç kaynağı.
M.2 SSD: Kioxia-Exceria G2 SSD (1TB)
Kasa: MSI MAG Vampiric 100R tempered galss 1x120mm ARGB fanlı MidT ATX kasa.
Monitör: Lenovo D24-20 23.8" 4 ms Full HD FreeSync monitör.
Klavye, maouse, kulaklık: Rampage km-26 steely 4'lü Gaming profesyonel oyuncu seti Rainbow aydınlatmalı klavye kulaklık mouse mouse pad km-26+

Dostum işlemciyi Ryzen 5600 yapabilirsin RX ekran kartı ile çok iyi ikili olur ama çok bir FPS farkı bekleme.
Anakart değiştirmesi gerekicektir onun yerine daha iyi bir intel alabilir ve r5 5600 verdiği paraya değmeyecek bir performans sergiliyecektir. Şuan sistemin iyi bence tavsiyem klavye değiştirmeniz.

Rekabetçi oyunlar oynuyorsan, monitörden başlayıp sonrasında ekipmanları değiştirebilirsin. En son da küçük bir PSU değişikliği olabilir. Sistemin gayet güzel, güle güle kullan.

Sorun yaşamıyorsam hiçbir parçayı değiştirmem 🙏

Tam da aradığım cevap teşekkürler.

Rekabetçi oyunlar oynuyorsan, monitörden başlayıp sonrasında ekipmanları değiştirebilirsin. En son da küçük bir PSU değişikliği olabilir. Sistemin gayet güzel, güle güle kullan.

Teşekkür ederim rekabetci oyunlara ayda en fazla 1 kere giriyorum oda 15dk çoğunlukla GTA 5 oynuyorum.

Anakart değiştirmesi gerekicektir onun yerine daha iyi bir Intel alabilir ve R5 5600 verdiği paraya değmeyecek bir performans sergiliyecektir. Şu an sistemin iyi bence tavsiyem klavye değiştirmeniz.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için ayrıca sistemi aşırı yoracak oyunlar oynamıyorum çoğunlukla GTA 5 oynuyorum rekabetci oyunları çok oynamıyorum ayda yılda 1

Teşekkür ederim.

Aklınızda iyi bir klavye maouse ve monitör var mı şu an bütçem yok fakat ileride almayı düşünüyorum ve ben şu an kullandığım monitörü ikinci ekran olarak kullanırsam sistemi yorarmı dediğim gibi çok rekabetçi oyun oynamıyorum çoğunlukla GTA 5 yüksek ayarlarda.

Son düzenleme:
Aklınızda iyi bir klavye maouse ve monitör var mı şu an bütçem yok fakat ileride almayı düşünüyorum ve ben şu an kullandığım monitörü ikinci ekran olarak kullanırsam sistemi yorarmı dediğim gibi çok rekabetçi oyun oynamıyorum çoğunlukla GTA 5 yüksek ayarlarda.
Onu alacağınız zaman, bütçenizi belirterek yeni konu açabilirsiniz size yardımcı olurlar.

Monitör konusunda da hayır, ikinci monitör bilgisayarı yormaz. Rekabetçi oynamıyorsanız ve monitörünüzden memnunsanız ekipmanlara öncelik vermek daha iyi olabilir bütçe oluşturduğunuzda.

Yeni konular

Geri
Yukarı