12.000₺ Oyun için ekipman önerisi

terimistpikachu

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Bu yaz bilgisayar için ekipmanlar alacağım ancak bir türlü karar veremiyorum. 12.000 ₺ bütçem var. Bu bütçe dahilinde 2 adet 144 Hz 27"-30" arası monitör ve (ağırlıklı olarak FPS oynuyorum) klavye, mouse ve kulaklık önerir misiniz?

BF54A12A-0B61-413E-8386-2F5F161F33C3.pngCFFADEEC-8849-41B2-BDAA-0ACDF8AE9FF3.pngCC8AEDE6-F2A8-461E-BB6E-ACBC458E4FCF.png:) Kulaklık hakkında bilgim yok.

Söyle söyleyeyim. Oyunda ani hareketler, fazla Mousepad alanı veya Düşük Hassasiyette kullanıyorsanız, Mouspadinizi büyük klavyenizi küçük tutmanızı öneririm.
Klavye olarak (Rengini siyah olarak da değiştirebilirsin);

Mouse olarak;

Mousepad;

Kulaklık;

Kulakık için 7.1 ses kartı;

Monitör (x2);

Söyle söyleyeyim. Oyunda ani hareketler, fazla Mousepad alanı veya Düşük Hassasiyette kullanıyorsanız, Mouspadinizi büyük klavyenizi küçük tutmanızı öneririm.

Mouse olarak;

Mousepad;

Kulaklık;

Monitör (x2);
Hocam öneriniz için çok teşekkür ederim :) Mousepad olarak SSMP63826 QcK Prism Cloth - XL Gaming Oyuncu Mousepad kullanıyorum.

Söyle söyleyeyim. Oyunda ani hareketler, fazla mousepad alanı veya düşük hassasiyette kullanıyorsanız, mouspadinizi büyük klavyenizi küçük tutmanızı öneririm.
Klavye olarak (rengini siyah olarak da değiştirebilirsin);

Mouse olarak;

Mousepad;

Kulaklık;

Monitör (X2);

Bu bütçeye 2tane 2K 165Hz monitör alınır bence kulaklık ve ses kartı olarak sizin seçtikleriniz dışında benimkiler ideal.:)

Mouse olarak;

Mousepad;

Kulaklık;

Monitör (x2);
Ve ayrıca n11 sitesindeki satıcıda bir sürü olumsuz yorum var araştırırsanız Kore’den geliyor ürünler.

Hocam öneriniz için çok teşekkür ederim :) Mousepad olarak SSMP63826 QcK Prism Cloth - XL Gaming Oyuncu Mousepad kullanıyorum.
Eğer benim ekipmanlarım (çift monitör olarak hesapladım) ve @Eren Mehmet Yıldız ’ın önerdiği kulaklık ile ses kartını alırsanız toplam 8,841 yapıyor. Kalan bütçeyle sistemde geliştirme yapılabilir.:)

Eğer benim ekipmanlarım (çift monitör olarak hesapladım) ve @Eren Mehmet Yıldız ’ın önerdiği kulaklık ile ses kartını alırsanız toplam 8,841 yapıyor. Kalan bütçeyle sistemde geliştirme yapılabilir.:)
Yazdıklarımı okumadın herhalde? Çift monitör önerdim bende. Görmüyor musun kardeşim.

İdeal derken? @Tomori Chan 144 Hz monitör istemiş, 144 Hz önerdim. Seçtiğim klavye mousenin sizin seçtiklerimizden ne farkı var?

Açıklamasıyla neden ideal olduğunu söyleseydin.

Lütfen yanlış anlamayın sadece Razer BlackWidow’un satıcısından aynı klavyeyi araştırıyordum ama satıcı hakkında çok fazla olumsuz yorum gördüm ister ekşisözlük ister şikayetimvar‘da ben de vazgeçtim. Mouse tarafında ise aynı sensörü kullanıyorlar fakat HyperX klavyeyi alırsa beraber RGB uyumu yapabilir ve HyperX donanımlarını Razer’ a nazaran daha başarılı buluyorum.
Yazdıklarımı okumadın herhalde? Çift monitör önerdim bende. Görmüyor musun kardeşim.
Lütfen yanlış anlamayın ben sadece o bütçeye çift 165Hz 2K monitör alabildiğini söylüyorum. Tabii ki bu konu sahibinin seçimi ben ona görüşlerimi ilettim sakin olun lütfen.:)

Geri
Yukarı