14 yaşında kas nasıl geliştirilir?

1.77 boyundayım, zamanında 46 kiloya kadar düştüm, şuan ise 74 kiloyum. Dediklerime kulak asmanı tavsiye ederim.

En az iki yıl daha spor salonuna yazılma. Bunun yerine kendini vücut ağırlığı egzersizlerinde geliştir. Üst vücut için; şınav, barfiks, dips gibi.

Spor salonuna yazılıp barbell squat gibi hareketlerde gelişmeye başlamadan önce core bölgen için mekik yapmak yerine plank yap.

Alt vücut için dumbbell yardımıyla bulgarian split squat, lunge gibi hareketler yapabilirsin.

Hiçbir takviye kullanma. Protein tozu, kreatin vs. aklına ne gelirse kullanma. En azından şimdilik onlara hiçbir ihtiyacın yok, ekstra katkı da sağlamazlar.

Yüksek kalorili ve özellikle yeterli protein aldığın bir günlük beslenmen olsun. Ancak bunun için çöp besinler yeme. Ne kadar kalori yemeliyim, ne kadar protein yemeliyim, iyi karbonhidrat/protein/yağ kaynakları nelerdir hepsini araştır.

Abilerim her birinizin yorumları için teşekkür ederim, protein konusunda beni aydınlattınız. Şu konuda kafam karıştı; birisi diyor evde kas yapılmaz biri diyor spor salonuna gitme. Yani evde ben düzgün bir vücut yapamaz mıyım?

Abilerim her birinizin yorumları için teşekkür ederim, protein konusunda beni aydınlattınız. Şu konuda kafam karıştı; birisi diyor evde kas yapılmaz biri diyor spor salonuna gitme. Yani evde ben düzgün bir vücut yapamaz mıyım?

14 yaşında spor salonunda çalışmaya başlamana gerek yok. Spor salonunda yapacağın bazı hareketler senin gelişimini aksatabilir. En doğru olanı 2sene evde kendi vücut ağırlığınla çalış zaten dediğim gibi diğer yaşıtlarına göre daha iyi bir fiziğin olacak. 2 yıl sonra şartlarına göre spor salonuna yazılıp yazılmamayı düşünürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı