144 Hz verecek HDMI kablo önerisi

Neden DP yerine HDMI kullanmak istiyorsunuz?

Monitörü 144Hz'ye aldığımda ekran kartı belleklerim yanı Memory clock tam yükte çalışıyor 1750MHz de. 120Hz'ye çekince normale dönüyor fakat 144Hz'de sorun yaşıyorum. Biraz araştırma yaptığımda bazı kullanıcılar HDMI 2.0 kablo ile bu sorunu çözmüş. Bende bundan dolayı denemek için alacağım şansıma arıtk çözülürse çözülmezse DP ile devam edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilip bilmeden yorum yapmayın ne fantazisi ya ekran kartımın bellekleri 144Hz ye aldığımda monitörü tam yükte çalışıyor bir çok forum da HDMI 2.0 kablo önerisi yapılmış bazıları bu şekilde sorununu çözmüş bende bunu denemek için alıcam fantazi falan yapmıyorum o kadar param da yok zaten
Hocam ben HDMI ile kullanıyorum genede bellek takılması var. Kablo ile sorunu düzeltebileceğini sanmıyorum zaten AMD bunu bir sorun olarak görmüyor.

Hocam bilip bilmeden yorum yapmayın ne fantazisi ya ekran kartımın bellekleri 144Hz ye aldığımda monitörü tam yükte çalışıyor bir çok forum da HDMI 2.0 kablo önerisi yapılmış bazıları bu şekilde sorununu çözmüş bende bunu denemek için alıcam fantazi falan yapmıyorum o kadar param da yok zaten
Display Port kablosuyla 144hz alabiliyorsunuz zaten. Ekran kartı belleklerinizin HDMI ya da DP kullanmanızla bir gram alakası yok. Bilip bilmeden konuşan şu anda sizsiniz. Madem elinizde DP kablosu var ne gerek var HDMI ile 144hz almaya çalışmakta?

Display Port kablosuyla 144Hz alabiliyorsunuz zaten. Ekran kartı belleklerinizin HDMI ya da DP kullanmanızla bir gram alakası yok. Bilip bilmeden konuşan şu anda sizsiniz. Madem elinizde DP kablosu var ne gerek var HDMI ile 144Hz almaya çalışmakta?

Hocam anlamıyorsun sanırım yabancı forumlar da araştırdım bu sorunu kablosunu HDMI 2.0 ile değiştirip çözen çok kişi ile karşılaştım forumlarda gördüm. Bazı kişilerde işe yaramış bazıların da yaramamış bende alıp şansımı deneyeceğim. Yani keyfimden almıyorum şimdi anladın mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı