1600 MHz RAM 800 MHz Hızında Çalışma Sorunu

Mehmedovskii

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Kingston Fury 8 GB 1600 MHz RAM var. 2 aydır kullanıyorum. Bugün CPU-Z'ye bakarken dikkat ettim, RAM Frequency 800 MHz yazıyor. BIOS'a girdim. RAM Frequency'i Auto yerine 1600 MHz yaptım. Halen 800 MHz'de duruyor. Nasıl normal hızında çalıştırabilirim?
12.png

13.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Belleğiniz 1600 MHz hızında çalışıyor, 800 MHz olarak gördüğünüz yer her zaman yarısını gösterir. Oyun incelemeleri videolarında da dikkat ederseniz hep o kısım var olan hızın yarısı kadardır. Sorun yok kısacası.

Aynı durumu bende soracaktım, 1600 MHZ'li 2 X 8 GB RAM'im var. Görev yöneticisinde ve BİOS'da 1600MHZ gözüküyor. Ama CPU Z gibi programlarda 800 MHZ gözüküyor. Bu RAM'ler tıpki HDD'ler gibi iddia edilen değerleri vermeyip biraz altını mı verirler yoksa bu farklılık neden kaynaklanıyor? Gözüken yarısıdır ama gerçekte RAM'in maksimum hızını anakartınız destekliyorsa o hızı alırsınız, diyorlar. Ama nasıl ispatlanabilir bu bilgi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı