2023 Megane 4 icon alınır mı?

GSFBJK

Centipat
Yer
İzmir/Konak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
iPhone 13 pro,airpods pro 3. Nesil
PC: MSI KATANA 17 B13VFK-1018TR Core I9-13900H, 32GB RAM, RTX4060 GDDR6 8GB, 1TB SSD, Windows 11
Meslek
Mimar
Öncelikle merhaba arkadaşlar bir milyon bütçem ve araba bakıyorum. Şu an Megane 4 2023 icon veya joy paket buldum ama 2022/23 olarak değişiyor. Sizce Megane 4'ün şanzımanı motoru nasıldır alınır mı? Bir milyon TL değer mi artıları ve eksileri nelerdir? Bunları belirtirseniz sevinirim.

Hangi motoru hocam? 1.3 TCE'yi performans olarak çok beğeniyorum fakat özellikle yoğun trafiği olan bir şehirde yaşıyorsanız fazla yakabiliyor. Dizelleri güzeldir ama.

Hangi motoru hocam? 1.3 TCE'yi performans olarak çok beğeniyorum fakat özellikle yoğun trafiği olan bir şehirde yaşıyorsanız fazla yakabiliyor. Dizelleri güzeldir ama.
Hocam çok trafik yok ama az çok var çoğunlukla 1.3 bakıyorum ama bazen 1.5 motorlarınafa bakıyorum dizel alıcam yakması önemli değil maks 12 litre yaksa yeter peki motoru şanzımanı nasıldır artı ve eksileri nelerdir

Pardon hocam 1.3 ler dizel değilmiş ozaman 1.5 bakıyorum

Hocam Megane güzel arabadır yanlış bilmiyorsam 1.3 TCe motoru Mercedes A200'de kullanılmştı. Tahminimce 300.000 Km'den önce ömrü dolmaz motorun. Genellikle araçlarında çok sorun çıkmaz çıkarsada Megane parçası kolaylıkla bulunur. Sağlamlık istiyorsanız 1.5 atmosferik motoruyla 125 HP Corolla önerebilirim bu Japon kalitesini bilen bilir. Özellik bakımında Megane 4 daha doludur diye tahmin ediyorum vision paket Corolla'dan.

Hocam Megane güzel arabadır yanlış bilmiyorsam 1.3 TCe motoru Mercedes A200'de kullanılmştı. Tahminimce 300.000 Km'den önce ömrü dolmaz motorun. Genellikle araçlarında çok sorun çıkmaz çıkarsada Megane parçası kolaylıkla bulunur. Sağlamlık istiyorsanız 1.5 atmosferik motoruyla 125 HP Corolla önerebilirim bu Japon kalitesini bilen bilir. Özellik bakımında Megane 4 daha doludur diye tahmin ediyorum vision paket Corolla'dan.
Hocam benzin LPG veya dizel olması lazım

Öncelikle merhaba arkadaşlar bir milyon bütçem ve araba bakıyorum. Şu an Megane 4 2023 icon veya joy paket buldum ama 2022/23 olarak değişiyor. Sizce Megane 4'ün şanzımanı motoru nasıldır alınır mı? Bir milyon TL değer mi artıları ve eksileri nelerdir? Bunları belirtirseniz sevinirim.

1.3TCe motordan bahsediyorsanız tavsiye ederim.
Bir dönem 2020 1.5dizel Icon paketi kullandım. Çok memnundum, 1.3Tce olsa daha çok memnun kalırdım. Performans ve yakıt olarak gerçekten rafine bir motor yapmışlar.
Rakibi Octavia'da güzel araç ama bu fiyata bu özellikleri ve kaliteyi maalesef veremiyor.

1.3 TCe EDC diyorsanız güzel bir ikili. Kavramalı bir şanzıman olmasına rağmen kalkışları ve vites geçişlerini hissettirmez. Sadece gaz pedalı ile şanzımana hükmedebilirsiniz. Bu bağlamda güzel bir ikili.
Arabanın geri kalanına gelince icon ile joy arasında kalınmaz. Biri en dolu paket biri boş paket. Mümkünse icon alın. Yakıt konusunda 1.3 TCe basmazsanız normal yakar, basarsanız içer ama içtiğinin de hakkını verir.
Bazı kronik sıkıntıları var yalnız. Alır almaz arka camların serviste ayarlanmasını isteyin yoksa cam fitiline baskı yapıp fitili yırtıyor sonra araba B sınıfından kötü bir rüzgâr yalıtımına sahip oluyor. Onu mutlaka sorun.
Onun dışında C sınıfının yakışıklı ama orta kalite arabalarından.

Yeni konular

Geri
Yukarı