24 GB RAM olur mu?

menfes

Hectopat
Arkadaşlar günümüz oyunları 16 GB RAM istiyor. Boşta 2-3 GB kullanırken oyuna girince de 13GB RAM kullanımı falan oluyor. Bunun dışında ben arkaplan da bazı uygulamalar çalıştırıyorum ve 16 GB RAM doluyor. Dolması beni rahatsız ediyor 16+8 yapsam RAM ferahlar mı ayrıca olur mu öyle bir şey? Kendi RAM'im hakkında bilgim var ama tam bilgiyi sizlere CPU-Z ile sunabilirim. Siz de 8 GB RAM önerisinde bulunursunuz. CPU-Z nereden indiriliyor ve nasıl kullanılıyor yardımcı olursanız sevinirim. Aslında Google CPU-Z yazabilirim ama şu an asıl PC başında değilim ve hangi site en güncelini sunuyor anlamam. RAM'in CL-voltaj bilmem ne tüm özelliklerini gösteriyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar günümüz oyunları 16 GB RAM istiyor. Boşta 2-3 GB kullanırken oyuna girince de 13GB RAM kullanımı falan oluyor. Bunun dışında ben arkaplan da bazı uygulamalar çalıştırıyorum ve 16 GB RAM doluyor. Dolması beni rahatsız ediyor 16+8 yapsam RAM ferahlar mı ayrıca olur mu öyle bir şey? Kendi RAM'im hakkında bilgim var ama tam bilgiyi sizlere CPU-Z ile sunabilirim. Siz de 8 GB RAM önerisinde bulunursunuz. CPU-Z nereden indiriliyor ve nasıl kullanılıyor yardımcı olursanız sevinirim. Aslında Google CPU-Z yazabilirim ama şu an asıl PC başında değilim ve hangi site en güncelini sunuyor anlamam. RAM'in CL-voltaj bilmem ne tüm özelliklerini gösteriyormuş.

Yapabilirsin sorun olmaz yeter ki MHz CL değerleri aynı olsun.

Buradan indirebilirsiniz. Ayrıca 16 GB Single ise Dual gibi davranır 8 GB ekleyince. Ama o 16'de Dual ise 8 eklediğinizde o 8'de Single gibi davranır.

Buradan indirebilirsiniz. Ayrıca 16 GB Single ise Dual gibi davranır 8 GB ekleyince. Ama o 16'de Dual ise 8 eklediğinizde o 8'de Single gibi davranır.

16 GB Single. RAM'im 2933MHz çalışıyor. Kaç yıl götürür ve sence MHz 2933 MHz olduğu için 24 GB yapmalı mıyım? Eğer 2933MHz en az 2 yıl götürüyorsa oyunlarda 24 yaparım.

8 eklemeyin eklerken bı 16 daha ekleyin 32 olsun daha da uzun götürsün. Veyahut 4 adet ram slotunuz varsa 16+8 yapabilirsiniz ama anakartınızda 2 adet slot varsa 2x16 yapın ve MHZ yüksek tutun gidip 3600 MHZ Anakarta 2400 mhz felan almayın performans farkı oluyor.

Yapabilirsin sorun olmaz yeter ki MHz CL değerleri aynı olsun.

Voltaj değerleri de aynı olması lazım değil mi? Sanırım benim RAM'im 3000MHz CL15. Çünkü Crucial ballistik 3000MHz CL16 görmedim. Ben Cl16 diye almıştım ama daha iyi oldu. Voltaj değerini bilmiyorum

Son düzenleme:
8 Eklemeyin eklerken bir 16 daha ekleyin 32 olsun daha da uzun götürsün. Veyahut 4 adet RAM slotunuz varsa 16+8 yapabilirsiniz ama anakartınızda 2 adet slot varsa 2x16 yapın ve MHz yüksek tutun gidip 3600 MHz Anakarta 2400 MHz falan almayın performans farkı oluyor.

2933MHz. Anakartım 4133MHz'ye kadar destekliyor. Eğer 2933MHz (Aslında 3000) yetmeyeceğini söylerseniz birkaç yıl sonra, 24 veya 32'ye masraf yapmayacağım. Elimdekini satarım daha yüksek MHz alırım

Geri
Yukarı