24 inçte 2K oynanır mı?

Reis sen harbiden okumamışsın galiba benim Hz ile bir sıkıntım yok benim sorum piksellerle alakalı. Bir daha anlatamayacağım artık sorumun ne olduğunu.

O ayarlarda grafik artırma da olması gerek arkadaşa yapmıştık yanlışsa KB başka bir yolla da yapmış ve ben karıştırmış olabilirim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ayarları Low veya medium yapmaya gerek yok. Videodaki FPS'ler beni gayet tatmin ediyor CS de 720p de 30 FPS alırken güzel grafikleri olan sağlam oyunlarda 2K yüksek/ultra ayarlarda 50-60FPS alınca çağ atlayacağım için gayet yeterli. Kaldı ki 3200MHz RAM alacağım videoda kullanılan sistemde 3000MHz RAM takılıyor yani tüm oyunlarda hemen hemen 2K Ultra'da 60FPS alacağım. Bütçem biraz daha iyi olsaydı R5 3600 değil R5 5600X falan alıp 3600MHz RAM takabilmek isterdim ama maalesef…

Asıl sorum 2K için 24 inç monitör alınır mı değil, 24 inç 1080p monitörde 2K ayarlarda oyun oynanır mı ekran nasıl olurdu.

Arkadaşlar gözünüzle okuduğunuza emin misiniz size ne soruyorum siz ne diyorsunuz?
24 inç FHD monitörde 2K oynayamazsiniz. 2K monitörün sahip olduğu piksel sayısını ifade ediyor dolayısıyla yazılımla ilgili bir durum yok.

Benim bildiğimin AMD'nin 1080p monitörlerin oyunlarda 2K açabileceğimiz bir yazılımı var AMD'nin varsa NVIDIA nında vardır herhalde.
Piksel sayısı donanimsaldir. Her bir piksel kabaca görüntüdeki bir noktayı oluşturur dersek 1440P 1080P'den çok daha fazla piksele sahiptir dolayiysiyla görüntüler daha detayli ve nettir. Bunu yazılımla artiramazsiniz. Belki 2K görüntüyü FHD ekrana verirsiniz ama görsel olarak farkı size gösterecek monitörünüz olmayacak.

DSR (dynamic Super Resolution) ile QHD oynayabilirsiniz ama sadece FPS düşer (görüntüye etkisi yok.). Ryzen 5 3600 RTX 3060'ı 1080P'de besler.

Piksel sayısı donanimsaldir. Her bir piksel kabaca görüntüdeki bir noktayı oluşturur dersek 1440p 1080P'den çok daha fazla piksele sahiptir dolayiysiyla görüntüler daha detayli ve nettir. Bunu yazılımla artiramazsiniz. Belki 2K görüntüyü FHD ekrana verirsiniz ama görsel olarak farkı size gösterecek monitörünüz olmayacak.

Peki arkadaşlar anladım teşekkür ederim :/

Yeni konular

Geri
Yukarı