25 bin TL'ye sistem önerisi

Shura12

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, eski bilgisayarım eskidiği ve yavaşladığı için yeni bir sistem almak istiyorum. CS, Valorant gibi oyunlardansa daha ağır, Elden Ring, RDR2 gibi oyunlar oynuyorum. 25k civarı bir sistem bakiyorum. Buldugum sistemi assagiya atiyorum. bunun da artı ve eksilerini soylerseniz mutlu olurum. Teşekkürler.

Screenshot_20240427_162609_Instagram.jpg

Selamlar, eski bilgisayarım eskidiği ve yavaşladığı için yeni bir sistem almak istiyorum. CS, Valorant gibi oyunlardansa daha ağır, Elden Ring, RDR2 gibi oyunlar oynuyorum. 25k civarı bir sistem bakiyorum. Buldugum sistemi assagiya atiyorum. bunun da artı ve eksilerini soylerseniz mutlu olurum. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 2180017
Kötü

Kötü

Neyi kötü

Hocam, ileriye dönük sistem almanızı öneririm. AM4 için yeni işlemci gelmeyecek. Yanı 4-5 sene sonra güncel işlemci takmak isterseniz, anakartı ve RAM'ları da değistırmenız gerekecek. Çok masraf çıkacak yanı. Bence bu bütçeye AM5 soketlı DDR5 sistem alınmalı. İleride ıyı kı bunu tercih etmişim dersiniz. Benim önerim,

Anakartı msı Pro B650M yapın. RAM'ı 2x8 yerine 1x16 yapın. Bütçe müsait olursa 16 daha alırsınız. SSD'yı 1TB Adata yapabılırsınız ıstersenız. CPU soğutucu olarak ise,

Geri
Yukarı