2500 TL'ye Monitör Dahil Oyun Bilgisayarı Toplama

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün bana monitör dahil 2500 TL'ye bir sistem toplayabilir misiniz? Bide intel olsun, inteli çok beğeniyorum. Zorlasam anca 2700 olur daha da olamaz :(

Bu sistem oyun için idealdir. AMD işlemci daha bütçe dostu olabilirdi ama Intel istediğiniz için Intel koydum.

Adsız.jpg

Ekran kartı amd ama işlemci intel. Neden öyle? Bu arada amd fazla elektrik harcıyormuş ve mimarisi intelden daha kötüymüş doğru mudur?

AMD fiyat/performans konusunda NVidia'nın önündedir. NVidia'nın yeni GTX 900 serisi dışındaki kartları fiyat/performans olarak AMD'nin gerisindeler.

Oyun sistemleri için AMD işlemci düşünülebilir ama belli bir bütçe üstüne hep Intel tavsiye edilir. AMD işlemciler ek olarak soğutucu isteyebilir bunun dışında 3000 TL altı sistemler için idealdir ama Intel de tercih edilebilir.

Intel yerine AMD işlemci koysam da çok birşey farketmeyecek, ben AMD ekran kartının olmasına dikkat çektim. İşlemci ve anakartı çıkarıp bunları alırsanız 200 TL gibi bir paradan tasarruf etmiş olursunuz sadece. Oyun performansınızı etkilemeyecektir.

İşlemci: Amd Fx X6 6300 Soket Am3+ 3,5Ghz 14Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
Anakart: Msi 970A-G43 Amd 970+Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Soğutucu: Cooler Master Hyper Tx3 Evo Lga775/1155/1156/1366 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı