27 ve 32 Inc monitör tavsiyesi

aykuto11

Decapat
Ryzen 5 3600 işlemci ve XFX RX 5700 XT thic III ekran kartli bir kasa toplayacağım ama monitörde kararsız kaldim. Monitör için 3.500TL bütçe ayırdım sizce ne almam gerekir?

Tavsiyem 2K tercih etmeniz.

Şu anda ASUS'un VG278QF monitörünü kullanıyorum bunun bir üst versiyonu olan VG278QR yi tercih ederim. Pivot özelliği olan model budur QR modelidir. Ne için alacaksınız?

Öncelikle şunu sormak istiyorum 1080p de yüksek fps ile mi oynamay istiyorsunuz yoksa 1440p de ortalama bir fps ile mi? Mesela ben fps türü oyunlar oynuyorum ve grafiklerin yüksek kalitede olmasının yanında yüksek fps almayı seviyorum o yüzden 1080p 165 hz monitör tercih edeceğim bu arada bende gigabyte 5700 xt gaming oc ve R7 3700 xt siparişi verdim.

Oyun ve filim izlemek icin alacagim. fps de csgo oynarim die düşünüyorum.Ama ilerlemeli solo oyunlarda oynarim yani 1 oyuna bağlı kalmam 2 k olmasını tercih ederim 1080p goruntu kalitesi acısından doyurmaz gibi ekran kartımı iyi bişey almişken yüksek cözünürlukte oynamak isterim.

Masanız yeterli ise ve film dizi vs şeyleri daha büyük ekranda izlemek istiyorsanız, evinizde büyük ekran TV yoksa yada monitörden izlemek istediğinize göre buna göre seçiminizi yapmalısınız.

27 büyük diyorlardı 27 aldım ilk alınca büyük, zamanla küçülüyor bu monitörler 😂 Acaba 32 mi alsaydım diye düşünmedim değil yani.

Ama FPS oyunlarını fazla oynuyorsanız normalde 24 deniliyor ama hadi amatörüz diyerek 27 nin de oynamak için uygun olduğunu düşünüyorum. Ancak 32 de nasıl olur bilgim yok. Kafayı biraz daha fazla hareket ettirmek gerekecek muhtemelen. Tabi istenilen monitör performansları da alınabilir mi bilmiyorum. Tepki süresi vs gibi şeyler.

Boyutları için gidip mağazalarda görebilirsiniz.

27 biraz ortada kalan yani hem oyunlarda yeterli olacak hem de film dizi vs için sizin için mantıklı olabilir tabi. Yani her 2 tarafa da bakan bir monitör boyutu. Ama beklenti, amaç ve zevkinize göre değişir.

Masanız yeterli ise ve film dizi vs şeyleri daha büyük ekranda izlemek istiyorsanız, evinizde büyük ekran TV yoksa yada monitörden izlemek istediğinize göre buna göre seçiminizi yapmalısınız.

27 büyük diyorlardı 27 aldım ilk alınca büyük, zamanla küçülüyor bu monitörler 😂 Acaba 32 mi alsaydım diye düşünmedim değil yani.

Ama FPS oyunlarını fazla oynuyorsanız normalde 24 deniliyor ama hadi amatörüz diyerek 27 nin de oynamak için uygun olduğunu düşünüyorum. Ancak 32 de nasıl olur bilgim yok. Kafayı biraz daha fazla hareket ettirmek gerekecek muhtemelen. Tabi istenilen monitör performansları da alınabilir mi bilmiyorum. Tepki süresi vs gibi şeyler.

Boyutları için gidip mağazalarda görebilirsiniz.

27 biraz ortada kalan yani hem oyunlarda yeterli olacak hem de film dizi vs için sizin için mantıklı olabilir tabi. Yani her 2 tarafa da bakan bir monitör boyutu. Ama beklenti, amaç ve zevkinize göre değişir.
Bende 27 inç die düşünüyorum ama sonradan nie 32 i almadım die pişman olmak istemiyorum. Dedigin gibi en iyisi gidip görüp test etmek.

Oyun ve filim izlemek icin alacagim. fps de csgo oynarim die düşünüyorum.Ama ilerlemeli solo oyunlarda oynarim yani 1 oyuna bağlı kalmam 2 k olmasını tercih ederim 1080p goruntu kalitesi acısından doyurmaz gibi ekran kartımı iyi bişey almişken yüksek cözünürlukte oynamak isterim.
O zaman bir tavsiyede bulunamayacağım ama 1080p düşünürseniz Aorus cv27f modeline bakmanızı öneririm 1080p de amd ekran kartları için çok iyi bir monitör

Ne zamandır 27" mi olsun 32" mi olsun diye araştırıp duruyorum bir türlü karar veremedim. Geçen Vatan Bilgisayar'a gittim. 27" ekrana alıştığım için ideal monitör boyutu gibi geliyor bana. 32" dikey olarak biraz büyük gibi. Yani başınızı biraz yukarı kaldırmanız gerekebilir. Aslında 27" monitörün yüksekliği çok uygun. Bir ara 31" LG tv almıştım kafamı sağa sola hareket ettirmem gerekiyordu sonra onu evde normal tv olarak kullanmaya başlamıştık. 27" Asus PB278Q model almıştım. Keşke o zaman yüksek hertzli monitör alsaydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı