2700 TL Sistem toplama tavsiyesi

Herkese merhaba. 2700 TL bütçem var. Ve PC toplamak istiyorum. Genellikle oynadığım oyunlar ve kullandığım programlar Lego serisi , Minecraft (Mod kullanıcağım.), CS GO, Roblox, Zula, FIFA 18, Hoi4, BF1 ve video render programları gibi işlemci ağırlıklı uygulamalar kullanıyorum. Bu yüzden de şöyle 1 sistem topladım;

Kasa;Sharkoon VS4-S Siyah 4x Fanlı PSUsuz ATX Kasa

Power;Aerocool Vx Plus Serisi 500W 12cm Fanlı Güç Kaynağı AE-VXP500

SSD;Hi-Level 240GB 2,5" 550MB/530MB/s SSD Disk - SSD30ULT/240GB incehesap.com

Anakart;ASRock B450M-HDV Soket AM4 AMD B450 micro ATX 90-MXB830-A0UAYZ Anakart - Nanokatalog

RAM(8x2);G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz RAM - Nanokatalog

İşlemci;Amd Ryzen 5 1600 Am4 İşlemci (fanlı) - n11.com

Ekran Kartı;US $36.5 |Tahmini Teslimat Zamanı

Evet arkadaşlar sistem böyle. Başlıca hepsini neden seçtiğimi açıklayacağım. İlk olarak kasa Sharkoon gibi kaliteli 1 Markanın ve bana yeteceğini düşünüyorum. Power 500w Aercoolun 80+ sertifikası yok ama 12w kanalında 456 w geçiyor. Kaliteli bu yüzden seçtim. SSD bana yetecek kapasitede aldım. Anakart güncel 1 anakarttı bu yüzden aldım. RAM'i 16 GB almamın nedeni bana yetmeyeceğini düşünmem, bu yüzden 16 GB RAM aldım. İşlemci R5 1600 altı çekirdekli olması render bakımından iyi. Güçlü 1 işlemci olduğu içine beni oyunlarda üzmez ve ekran kartı updateini de destekliyor. Ekran kartı GTX 750 Ti almamın nedeni ucuz ve güçlü olmasıdır. Para biriktirip ekran kartını RX 580 yapmayı düşünüyorum. Bu yüzden böyle 1 sistem topladım.

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
pc topladın mı?
Hocam garantili, kutulu test ederek alırsanız niye çıksın? İnşallah ben yazın 3800 lira bütçem ile i5 9400F+GTX 1060 6 GB+16 GB sistem toplayacağım.
ekran kartı boş bir ekran kartı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı