3.5 inç HDD'yi USB ile kullanma

imja

Hectopat
Merhaba eski bilgisayarımdan kalan 250 GB 3.5 inç HDD'yi değerlendirmek istiyorum. Elimde 2.5 inç HDD'ler için olan kablodan mevcut ben bu kablo ile 3.5 inç HDD'yi voltajı yetmediği için okutamıyorum. Elimdeki kabloya ek bir şeyler yaparak eski HDD'yi okutabilmem mümkün müdür. HDD'yi Power Supply ile beslesem USB 3.0 ile de laptop'a bağlasam laptop'a zarar verir mi? Kablo resimdekinin aynısıdır.

1563581177427.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hdd nin sata ve güç girişi dolayısı ile elinizdeki adaptöründe aynı girişleri yan yana olduğu için fiziksel olarak mümkün olmayacaktır. Ancak ince işçilik ameliyat ile muhtemeldir ama degecek mi sorusunu getiriyor beraberinde.
Videoyu tam izlemedim ama fikir verecektir. 3.5" SATA HDD 12V USB Adapter Mod

Merhaba eski bilgisayarımdan kalan 250 GB 3.5 inç HDD'yi değerlendirmek istiyorum. Elimde 2.5 inç HDD'ler için olan kablodan mevcut ben bu kablo ile 3.5 inç HDD'yi voltajı yetmediği için okutamıyorum. Elimdeki kabloya ek bir şeyler yaparak eski HDD'yi okutabilmem mümkün müdür. HDD'yi Power Supply ile beslesem USB 3.0 ile de laptop'a bağlasam laptop'a zarar verir mi? Kablo resimdekinin aynısıdır.

Eki Görüntüle 418087
Power Supply ile besleyip USB üzerinden dizüstü bilgisayarına bağlarsan bir sorun olmaz. Bunun için kit almadığın sürece, 3.5 inç mekanik diskler için USB arabiriminin elektrik gücü yetersiz kalıyor. PSU'ya takıp USB üzerinden veri akışı sağlayabililirsiniz.

Eki Görüntüle 418087

3.5' HDD'ler bunlarla maalesef beslenemiyor sadece power supply ile kullanabilirsin power supply yoksa satıp bir laptop HDD'si alabilirsin.

2.5 inç HDD kutuları tek USB ile çalışıyor ama 3.5 inç HDD kutuları, en yüksek performans için dışarıdan farklı bir adaptör ile güç beslemesi yapılıyor.

Mümkünse öyle yap.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. 1 adet sata kablosu ve Power Supply ile sorunumu çözmüş bulunmakdayım. Eski bilgisayarımın güç kaynağını ufak bir kablo ile kısa devre yaparak çalıştırdım. HDD güç kablosunu HDD'ye bağladım ve çalışmaya başladı. Sata kablosunun bir tarafını düzgün bir şekilde kırarak almış olduğum Sata USB kabloma takmayı başardım. Laptop HDD'yi düzgün bir şekilde okuyor. Aynı zamanda OTG kablosu ile USB girişini Micro USB'ye çevirerek tablet ve telefon ile de okutmayı sağladım. Kabloyu burdaki video'ya göre hazırladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı