3 Pinli Fan 4 Pin Girişinde Çalışır mı?

Hayırlı olsun hocam. Fan çoklayıcı girişi umarım olur. Fanlar 4 pinli olsa çok güzel de işte bakalım benim dediğim gibi 3 pinlerde de kontrol olursa ben de sizin kablo çoğaltıcıdan alacağım.

Kasa arkasındaki fan 3 pinli anakarttaki 4 pinli olmadı onuda çoğaltıcıya takıp 4 pine bağlıyacam. Hem ayarlansa da ayarlanmasa da çalışsın 1200 RPM'de sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam sikintisiz kullanabildiniz mi fanlari o coklayiciyla yuksek devirde donup ses yapiyor mu?

iki tane fan aldım birisi 12 birisi 14 santimetre. 12 santimetre 4 pinliydi anakarta bağladım arkadan çıkışı sağlıyor. Arkada sabit olanı kasanın yanına ve 14 santimetreliği kasanın önüne taktım ikiside çoklayıcıda.Gayet sessiz bir şekilde çalışıyor. Sadece kasa arkasındaki yeni aldıgım 12 santimetrelik sesli çalışıyor. Burada önemli olanda alınan fanın çalışırken çıkardığı ses.

Fan çoklayıcı aldım 4 pinli umarım bir sıkıntı olmaz yarın ya da cuma günü elimde olur herhalde, bakalım çalışacak mı?

Hocam 4 pinli çoklayici bulamadim konuyu hortlattim ama ne almistiniz venim elimde 4 pinli fan var anakartta 3 pinlik yer var SYS_FAN acaba oraya olur mu olmazsa çoklayici alacagim.

Geri
Yukarı