30-33 bin TL PC toplama

Attığınız sistemin SSD'si kötü, anakartı giriş seviye 7800x3D fazla gelir. Performans üst seviye faz ve VRM beslemesi olan anakartlara oranla kötü olur, throttling yapabilir.
Hocam 7500F, RTX 4070'li sistem önerisinde de bulunmuştum ama iş ağırlıklı kullanacağı için işlemcinin biraz daha güçlü olmasını istedi konu sahibi.
Ryzen 5 7600 ve Rx 7700'lü sistem önerdi konu sahibi fakat 7800X3D varken alt model işlemcisine geçilmesi ne kadar doğru bilemedim.
Siz daha iyi bilirsiniz tabii ama sizce hangisini alması daha mantıklı?

Hocam 7500F, RTX 4070'li sistem önerisinde de bulunmuştum ama iş ağırlıklı kullanacağı için işlemcinin biraz daha güçlü olmasını istedi konu sahibi.
Ryzen 5 7600 ve RX 7700'lü sistem önerdi konu sahibi fakat 7800x3D varken alt model işlemcisine geçilmesi ne kadar doğru bilemedim.
Siz daha iyi bilirsiniz tabii ama sizce hangisini alması daha mantıklı?

Estağfurullah öyle bir durum yok siz de bilgilisiniz ben de :)

Sistemlerin fiyatlarını takip edemiyorum kurdan dolayı her gün değişiyor. Alacak kişinin yerinde olsam 4070 alırdım.

Mağazalardaki stoklar duruyordur.

Şu an yakındaki mağazalarda yok. Ki olsa bile hazır sistem fiyatına değil parça fiyatında veriyorlar hocam ve o şekilde 55 bin bandını bile geçiyor. Benim de fiyatı o seviyelere çıkarma şansım yok.
Şimdi @UnFrGvnG hocam.
Sizin bahsettiğiniz sistemde anakartı mı değiştirmem gerek yoksa ekran kartı da değişmesi mi gerekiyor? Yoksa komple başka bir sistem mi bakayım o işlemciye göre? Ama öyle yaparsam da fiyat bayağı yükselecek. Şu an kararsız kaldım.
Ya da hiç karıştırmadan direk PC hıcası Venom'u mu alayım?

Attığınız sistemin SSD'si kötü, anakartı giriş seviye 7800x3D fazla gelir. Performans üst seviye faz ve VRM beslemesi olan anakartlara oranla kötü olur, throttling yapabilir.

Şu sistem olur mu hocam işlemciye göre daha iyi midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an yakındaki mağazalarda yok. Ki olsa bile hazır sistem fiyatına değil parça fiyatında veriyorlar hocam ve o şekilde 55 bin bandını bile geçiyor. Benim de fiyatı o seviyelere çıkarma şansım yok.
Şimdi @UnFrGvnG hocam.
Sizin bahsettiğiniz sistemde anakartı mı değiştirmem gerek yoksa ekran kartı da değişmesi mi gerekiyor. Yoksa komple başka bir sistem mi bakayım o işlemciye göre. Ama öyle yaparsam da fiyat bayağı yükselecek. Şu an kararsız kaldım.
Ya da hiç karıştırmadan direk PC hıcası Venom'u mu alayım.

Şu sistem olur mu hocam işlemciye göre daha iyi midir?

Olur gayet de güzel. Anakart b serisi ve kule tipi soğutucuda var. Alınabilir bence bu şekilde.
PC hocası Venom'dan daha güçlüdür hocam bu sistem.
Hocam bakın yukarıda da yazmıştım. Satın almadan önce son kararınızı verin. İade olmuyor hazır sistemlerde.

Hocam yeni bir sistem linki paylaştı konu sahibi.

Bunun anakartın b serisi ve kule tipi soğutucusuda var.
Sad'sini beğenmediniz herhalde.
Ama onun dışında gayet iyi bir sistem bence, alınabilir değil mi?
Arkadaş herhalde bir kere alayım iyisi olsun düşüncesinde. Daha sonra yükseltme falan uğraşmak istemiyor galiba.
Bir de bu sistemle iş programlarını rahatça kullanabilir değil mi?

@muslim611
Hocam karar verebildiniz mi?

Olur gayet de güzel. Anakart b serisi ve kule tipi soğutucuda var. Alınabilir bence bu şekilde.

PC hocası Venom'dan daha güçlüdür hocam bu sistem.

Hocam bakın yukarıda da yazmıştım. Satın almadan önce son kararınızı verin. İade olmuyor hazır sistemlerde.

Hocam yeni bir sistem linki paylaştı konu sahibi.

Bunun anakartın b serisi ve kule tipi soğutucusuda var.
Sad'sini beğenmediniz herhalde.
Ama onun dışında gayet iyi bir sistem bence, alınabilir değil mi?
Arkadaş herhalde bir kere alayım iyisi olsun düşüncesinde. Daha sonra yükseltme falan uğraşmak istemiyor galiba.
Bir de bu sistemle iş programlarını rahatça kullanabilir değil mi?

@muslim611
Hocam karar verebildiniz mi?

Hocam dediğiniz özellikleri karşılaştırarak en uygun olanı araştırıyorum şu an. Mesela şurada.

Ekran kartı Galax ve toplamda 38.500 TL oluyor ekstra bir değişiklik yapmayınca.

Ancak şurada;

İşlemciyi ve anakartı yukarıdakiyle aynı yapınca 37.600 oluyor. Bir tane de sizin söylediğiniz gibi bir soğutucu alırsam 38 700 falan oluyor. Ancak bu sistemde ekran kartı ASUS marka ve daha kaliteli ancak fiyat olarak ikisi de aynı. Başka sitelerden de araştırıp en ideal olanı seçmeye çalışıyorum şu an.

Hocam dediğiniz özellikleri karşılaştırarak en uygun olanı araştırıyorum şu an. Mesela şurada.

Ekran kartı Galax ve toplamda 38.500 TL oluyor ekstra bir değişiklik yapmayınca.

Ancak şurada;

İşlemciyi ve anakartı yukarıdakiyle aynı yapınca 37.600 oluyor. Bir tane de sizin söylediğiniz gibi bir soğutucu alırsam 38 700 falan oluyor. Ancak bu sistemde ekran kartı ASUS marka ve daha kaliteli ancak fiyat olarak ikisi de aynı. Başka sitelerden de araştırıp en ideal olanı seçmeye çalışıyorum şu an.
Altta ki sistemin tek kötü yanı anakartın giriş seviyesi olması yani A serisi bir anakart var.
Bu anakartda hız aşırtma yapmanız mümkün olmuyor. Parçanın fabrikadan çıkmış kendi hızıyla çalışabiliyor sadece.

Ekran kartında da Galax kötü marka değildir hocam. İki kartın soğutmasıda iyidir.
Marka farkı sadece soğutma ile ilgili oluyor. Oyunlarda verdiği performanslar neredeyse aynı.
Bence Galax olanı tercih edip, anakartı B serisinden tercih etmek daha mantıklı ama siz bilirsiniz yine de.
Bu site genelde diğer sitelerden daha uygun fiyata satıyor ve daha kaliteli parçaları oluyor. Ama bakın yine de.
Eğer isterseniz de toplama bakabiliriz hocam. İstediğiniz parçaları koyarız sisteme fakat toplama sistem pahalı oluyor hazır sistemlere göre bilginiz olsun.

Altta ki sistemin tek kötü yanı anakartın giriş seviyesi olması yani a serisi bir anakart var.
Bu anakartda hız aşırtma yapmanız mümkün olmuyor. Parçanın fabrikadan çıkmış kendi hızıyla çalışabiliyor sadece.

Ekran kartında da Galax kötü marka değildir hocam. İki kartın soğutmasıda iyidir.
Marka farkı sadece soğutma ile ilgili oluyor. Oyunlarda verdiği performanslar neredeyse aynı.
Bence Galax olanı tercih edip, anakartı b serisinden tercih etmek daha mantıklı ama siz bilirsiniz yine de.
Bu site genelde diğer sitelerden daha uygun fiyata satıyor ve daha kaliteli parçaları oluyor. Ama bakın yine de.
Eğer isterseniz de toplama bakabiliriz hocam. İstediğiniz parçaları koyarız sisteme fakat toplama sistem pahalı oluyor hazır sistemlere göre bilginiz olsun.

Hocam ikinci attığım sistemde de anakartı diğeriyle aynı yapmama rağmen fiyat aynı geldi. Yani şöyle hocam:

Şu sistemde işlemciyi Ryzen 7 7800x3D tray yapınca +8500 TL, anakartı da ASUS Prime B650M-R 7200MHz (OC) DDR5 yapınca + 1620 TL geldi üzerine ve toplamda 37.630 TL geldi. Soğutucu da eklersem yukarıdaki sunrise ile aynı fiyata geliyor ve ekran kartı bir tık daha iyi oluyor sonuçta aynı marka.

Bunlar için soğutucu olarak ne öneririsinz hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı