320 milyar metreküp doğalgaz ne anlama geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes dolar düşer vs. Demişte kimse bu doğalgazı çıkarıp ve işleme maaliyetinden söz etmemiş. Her şeyi yap işlet devret şeklinde yapıyoruz bununda bir yiyicisi olacaktır elbet :) Türkiye bırak 3 yılı 6 yıl geçse o gazı oradan çıkar(a)maz.
Her türlü kârdayız. Doğal gazın çıkarılması için uzmanlar 5 milyar dolar yatırım yapılması gerekiyor demiş. Tamam ama biz o doğal gazı çıkardıktan sonra o paranın çok üstünde bir para kazanacağız, tasarruf edeceğiz. O doğal gaz da 3 yıl da çıkarılacak.

Hahahaha 30 KM derinlikle mi temizlenecek esad hükümetiyle anlaşılıp tamamen yok etmek yerine sadece sınırı temizledik bence sen araştırmalısın çok A haber izlemişsin.
Sen esadı ne zannediyorsun? Esat bir kukla, o terör örgütünü oraya kim, neden yerleştirdi? Esatın kuklacıları yerleştirdi. Sen kukla ile anlaş diyorsun. Kukla konuşamaz bilmen lazım. Her gördüğünü gerçek sanma. Orada bütün dünya güçleri karşımıza dikilmiş, sen hala kukla esatla anlaşmaktan bahsediyorsun. Kafanız kapasiteniz eğer yeteeliyse bunu bunca zamanda anlamanız lazımdı.

Vah vah dünya devi Türkiye'nin gaz çıkartacak teknolojisi yok demek. Ah canım ya çok üzüldüm gerçekten. :) Ya tabii halkı sömüren şirket Türkiye patentli olunca sorun yok tabii değil mi? :) Yandaşlık da böyle bir şey zaten, yıllarca devleti söğüşleyen hep yerli şahıslardı. Ne de olsa arkalarında reisleri var, sıkıştıklarında harçlık veriyor. Örnek Cengiz Holding'e verilen 50 Milyon TL. Araştırmaya benim değil sizin ihtiyacınız çünkü araştırdıklarınızı da tam olarak algılamakta sorun yaşıyorsunuz.

Konuyu çarpıtmışsın biraz, mesele devleti desteklemek değil, ortada bir kandırmaca var ve siz bunun üstünü kapatıp, gerçekleri çarpıtıyorsunuz.

Saman üretemeyenler gazın hayali kuruyor ya en komiği de bu.
Dünya devi Türkiye'nin doğal gazı çıkartacak teknolojisi yok diyerek iftira atıyorsun gerçekten yazık... Sana şu bilgiyi de vereyim Dünya'da son nesil yani 6. nesil sondaj gemisinden Rusya'da 1, ABD'de 2, Türkiye'de 3 adet var.

Yahu her şey tamam da Telekom'un zarar ettiğine inanıyorsunuz da gazdan hayır gelmeyeceğine niye inanmıyorsunuz? Bu kadar mı uyuşturulmuş beyniniz? Ülkede deli gibi alkol sigara tüketimi varken Tekel zarar ediyor yalanlarına inandınız hepiniz? :)
Dünya devi Türkiye'nin doğal gazı çıkartacak teknolojisi yok diyerek iftira atıyorsun gerçekten yazık... Sana şu bilgiyi de vereyim Dünya'da son nesil yani 6. nesil sondaj gemisinden Rusya'da 1, ABD'de 2, Türkiye'de 3 adet var.
Devletin öyle bir teknolojisi yok mu yazdım ben? Okuduğunu anlamıyorsun deyince de kızıyorsun. :)
Böyle bir teknolojisi var ise neden kendisi çıkartmıyor da holdinglere devrediyor?

Yahu her şey tamam da Telekom'un zarar ettiğine inanıyorsunuz da gazdan hayır gelmeyeceğine niye inanmıyorsunuz? Bu kadar mı uyuşturulmuş beyniniz?
Neden hayır gelmeyecekmiş anlatır mısın? Ben sana kaç saattir gelecek hayırları söylüyorum.
Önceki mesajıma da yanıt bekliyorum halen yanıt gelmedi ama😅.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı