4 Katlı Ev için Modem Önerisi

Son derece katılıyorum yazmak yerine beğenebilirsiniz, daha sonra insanlar çözüm işaretlenmemişse çözümü arayıp duruyor. Şimdi siz bunu yazdınız, çözüm bir sonraki sayfaya kalmış olabilir. Çok mu zor beğenmek? (1 tık) bundan sonra söylediğimi dikkate alırsınız umarım. ~Seyithan.

Dövmene gerek yok 1 tık ile sonraki sayfaya geçersin üşengeç olma. Dikkate almadım.

@MoonDrag Ne oldu açıklar mısın, yanlış mı yaptım?
Dövmene gerek yok 1 tık ile sonraki sayfaya geçersin üşengeç olma. Dikkate almadım.
Bence insanların kolay ulaşmasını sağlamaya çalışman gerekir, benim düşüncemle dövmek dediğiniz sert davrandığımı düşünmeniz sanırım. Ben empati kuruyorum, sizde deneyin güzel yöntem.

Bu bütçe ile ayrıca ekstra router olmadan imkansız.
Peki bütçemi ne kadar artırmam gerek?
4 katlı ev için çok ama çok az bir bütçe senin mesh sistem alıp her kata 1 tane koyman gerekiyor.

Orta sınıf üzmeyecek bir modemin yanına bunu alarak veya başka bir model tekrarlayıcı ile yine istediğiniz sonuca varabilirsiniz.
Her kata kablo çekip router bağlayın.
Şu anda 3+1 evde sinyal güçlendirici ile kullanıyorum ve sıkıntı yaşıyorum. Kablosuz bağladım kablolu mu bağlamam lazım acaba?
Bir adet ana modem (Keenetic Extra DSL) alın. Duruma göre 1-2 tane Keenetic omni veya extra (DSL değil) router alip mesh yapın.
Daha önce hiç böyle bir şey yapmadım ve nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bu şekilde yaparsam sıkıntı yaşar mıyım peki?
Bu arada en çok bulunacağımız katlar 2. ve 3. kat. 1. ve 4. katta internet biraz yavaş olsa da çok sıkıntı olmaz.

Peki bütçemi ne kadar artırmam gerek?

Şu anda 3+1 evde sinyal güçlendirici ile kullanıyorum ve sıkıntı yaşıyorum. Kablosuz bağladım kablolu mu bağlamam lazım acaba?

Daha önce hiç böyle bir şey yapmadım ve nasıl yapılacağını bilmiyorum. Bu şekilde yaparsam sıkıntı yaşar mıyım peki?
Bu arada en çok bulunacağımız katlar 2. ve 3. kat. 1. ve 4. katta internet biraz yavaş olsa da çok sıkıntı olmaz.

Kesinlikle kablolu bağlayın.

Geri
Yukarı