4x8 (32 GB RAM) takılınca sistem mavi ekran verip reset atıyor

Serkoo

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dört adet G.Skill F4-3600C18S-8GVK model RAM'im var.

Sorun şu ki anakartın dört RAM slotuna da RAM taktığım zaman başlangıçta 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ama bilgisayar açılıyor. Fakat OCCT ile RAM testi yaptığımda error veriyor. Ama takılı RAM'lerden 2 tanesini çıkartıp test yaptığımda error vermiyor. D.O.C.P açtığımda alıyorum bu hataları. RAM'leri Memtest ile test ettim. Bir sıkıntı gözükmüyor. Şu an 16 GB RAM eksik kullanıyorum. Yardım edebilir misiniz?

Anakart: ASUS TUF B450 Pro.
RAM: G.Skill F4-3600C18S-8gvk
İşlemci: Ryzen 3700X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, dört adet G.Skill F4-3600C18S-8GVK model RAM'im var.

Sorun şu ki anakartın dört RAM slotuna da RAM taktığım zaman başlangıçta 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ama bilgisayar açılıyor. Fakat OCCT ile RAM testi yaptığımda error veriyor. Ama takılı RAM'lerden 2 tanesini çıkartıp test yaptığımda error vermiyor. D.O.C.P açtığımda alıyorum bu hataları. RAM'leri Memtest ile test ettim. Bir sıkıntı gözükmüyor. Şu an 16 GB RAM eksik kullanıyorum. Yardım edebilir misiniz?

Başka bir DOCP profili deneyin.

Arkadaşlar merhaba, dört adet G.Skill F4-3600C18S-8gvk model RAM'im var.

Sorun şu ki anakartın dört RAM slotuna da RAM taktığım zaman başlangıçta 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor ama bilgisayar açılıyor. Fakat OCCT ile RAM testi yaptığımda error veriyor. Ama takılı RAM'lerden 2 tanesini çıkartıp test yaptığımda error vermiyor. D.O.C.p açtığımda alıyorum bu hataları. RAM'leri Memtest ile test ettim. Bir sıkıntı gözükmüyor. Şu an 16 GB RAM eksik kullanıyorum. Yardım edebilir misiniz?

Ayarları elle girmeyi deneyebilirsin. Fotoğraf çek RAM'lerin ayarlarının,
BIOS'u sıfırla,
RAM'leri tak BIOS'a gir hata yoksa ayarları uygula, bence olacak:)

Geri
Yukarı