5199 TL'ye alınan Ryzen 3 1200 RX 6500XT sistem nasıl?

KurenainoButa

Centipat
Merhabalar, öncellikle bu soruyu sormak adına az önce üye olduğumu belirteyim. Birkaç saat evvel İncehesap Gaming gecesinde gördüğüm, aşağıda belirttiğim sistemi 5199 TL'ye aldım. Aslında Intel işlemcili PC toplamak ya da 7-8.000 civarı laptop almak istiyordum fakat fiyatı görünce, bir hayli iyi olduğunu düşündüm. Sonuçta 7000 liraya alacağım laptop pek de kaliteli olmayacak gibiydi. Yıllardır FX6300'lü sistem kullanıyordum, artık tekliyordu...

Aldığım sistem şu: (Aslında ben alırken GTX1650 yazıyordu ama şimdi RX 6500 XT olmuş, fiyat olarak yakınlar, anlamadım hangisi gelecek)

Sormak istediğim işlemci zaten, R3 1200 ne kadar süre götürür? Ryzen işlemcilerin ilk modeliymiş, tasarımla uğraşıyorum daha çok, sanırım Windows 11'de desteklemiyormuş. Bunları şimdi öğrendim, hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, öncellikle bu soruyu sormak adına az önce üye olduğumu belirteyim. Birkaç saat evvel İncehesap Gaming gecesinde gördüğüm, aşağıda belirttiğim sistemi 5199 TL'ye aldım. Aslında Intel işlemcili PC toplamak ya da 7-8.000 civarı laptop almak istiyordum fakat fiyatı görünce, bir hayli iyi olduğunu düşündüm. Sonuçta 7000 liraya alacağım laptop pek de kaliteli olmayacak gibiydi. Yıllardır FX6300'lü sistem kullanıyordum, artık tekliyordu...

Aldığım sistem şu: (aslında ben alırken GTX1650 yazıyordu ama şimdi RX 6500 XT olmuş, fiyat olarak yakınlar, anlamadım hangisi gelecek)

Sormak istediğim işlemci zaten, R3 1200 ne kadar süre götürür? Ryzen işlemcilerin ilk modeliymiş, tasarımla uğraşıyorum daha çok, sanırım Windows 11'de desteklemiyormuş. Bunları şimdi öğrendim, hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Bana SSD düşük geldi onun haricinde temiz sistem vallahi hoşuma da gitti hayırlı olsun şimdiden iyi oyunlar sizlere :D

Gayet iyi almışsınız. Tek eksi yanı RAM'i, yanına aynı RAM'den 1 tane daha alırsanız çok iyi gider.
Teşekkürler yorumunuz için, ilk işim o olacak, oyunla işim az, sanırım hangi ekran kartı gelirse gelsin işimi görecektir. Tek sorun işlemciydi ama problem olmaz sanıyorum. Aklım da intel'de kaldı o yüzden içimi rahatlatayım dedim. :)

Aldığım sistem şu: (aslında ben alırken GTX1650 yazıyordu ama şimdi RX 6500 XT olmuş, fiyat olarak yakınlar, anlamadım hangisi gelecek)

RAM takviyesi yapabilirsin ve güzel fiyata almışsın, işlemci ise götürür gene ama yeni nesil işlemcilerle arasında FPS olarak bayağı fark ettirir.

İşlemci 12nm olarak geldi sanırım af modeli oluyor, ekran kartı ise asus gtx 1650 oc, orada bir hata olmuş herhalde, bu kart işimi fazlasıyla görür. Kasanın kalitesi beklediğimin üzerinde, bakalım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı