6000MHz CL32 iki adet Single alırsam Dual çalışır mı?

Bütçe
5500

Bluecurses

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Anakart
MSI Pro B650-P
İşlemci
R7 7700X
Bu ramden iki adet almayı planlıyorum B650-P WIFI anakartımda Dual olarak çalıştırabilir miyim farklı yorumlar var hep? Uyumlu mudur bu RAM'ler anakartım ile? AMD expo denen şeyi destekler mi?

Son düzenleme:
Kingston'ın sitesinde bu RAM'lerin resmi olarak AMD Expo desteği yok gözüküyor. 6000 MHz'te çalıştırabilir misiniz? Belki. Dual Channel meselesi de aynı şekilde. Aynı kitte, aynı pakette gelmeyen iki RAM çubuğunun birebir aynı model de olsalar Dual Channel çalışmaları garanti değil. Çalışır mı? Büyük ihtimalle ama ben olsam iki tane ayrı ayrı RAM alacağıma resmi Expo destekli 2x16 RAM alırım.

Diğer bir seçeneğim CL40 değerine sahip bu RAM'ler, aradaki CL değeri farkı önemli midir? Oyun amaçlı sistemim.
Kingston'ın sitesinde bu RAM'lerin resmi olarak AMD Expo desteği yok gözüküyor. 6000 MHz'te çalıştırabilir misiniz? Belki. Dual Channel meselesi de aynı şekilde. Aynı kitte, aynı pakette gelmeyen iki RAM çubuğunun birebir aynı model de olsalar Dual Channel çalışmaları garanti değil. Çalışır mı? Büyük ihtimalle ama ben olsam iki tane ayrı ayrı RAM alacağıma resmi Expo destekli 2x16 RAM alırım.

Eh, çok bir şey fark etmeyecektir büyük ihtimalle oyun senaryolarında. Çift kanal çalıştırmak daha öncelikli. Ha o fiyata daha az gecikmeli bir kit de bulabilirsiniz sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı