Çözüldü 70 derece SSD normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Asmodinn

Decapat
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum. SSD sıcaklığı 71 dereceyi gördü. Normal midir?

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-21_002307339.png
    resim_2023-02-21_002307339.png
    518,7 KB · Görüntüleme: 142
Çözüm
Sistem yaklaşık 4 saattir falan açık. Oyun içindeyken bakmıştım GPU 65, CPU ise 85 derecelerde.
GPU ve CPU için bu değerler normal. Ancak SSD için değil. Oyun dışında 65 olması da normal değil.

Belki kasa içinde hava sirkülasyonu iyi değildir ve sıcak hava içeride birikiyor olabilir. Daha kötüsü, SSD'nin üzerine yönlendiriliyor olabilir.
GPU ve CPU için bu değerler normal. Ancak SSD için değil. Oyun dışında 65 olması da normal değil.

Belki kasa içinde hava sirkülasyonu iyi değildir ve sıcak hava içeride birikiyor olabilir. Daha kötüsü, SSD'nin üzerine yönlendiriliyor olabilir.

Akşam 2. SSD mi almıştım. 2.yi takmak sıcaklığın düşmesinde veya yükün hafiflemesinde yardımcı olur mu?
Oyun dışında 55-56 derecelerde geziyormuş benim hatam. Bu yüksek sayılır mı?

4 saat kullanmış havalandırma biraz kötü olsa normal bence.

Akşam 2. SSD mi almıştım. 2.yi takmak sıcaklığın düşmesinde veya yükün hafiflemesinde yardımcı olur mu?
Aynı kasa içinde daha fazla ısı üreten bileşen demek. Tam aksine sıcaklık artabilir de.
  • Kasanızın bir egzoz fana sahip olduğuna ve çalışır olduğuna emin olun.
  • Kasa içi hava sirkülasyonunun düzgün olduğuna emin olun.
  • Kasanızın hava filtreleri varsa, temiz ve tıkanmamış olduklarına emin olun.
  • İşlemci soğutucunuzun yönlendirilebilir bir fanı varsa, kasanın egsoz çıkışına yani arkasına üflediğine emin olun.
  • SSD'nizin üzerinin bir şeyle kapatılmadığına (ekran kartı vs.) emin olun. Eğer kapatılmış ise, ekran kartını başka bir PCI Express slotuna takmayı düşünün.

Aynı kasa içinde daha fazla ısı üreten bileşen demek. Tam aksine sıcaklık artabilir de.
  • Kasanızın bir egzoz fana sahip olduğuna ve çalışır olduğuna emin olun.
  • Kasa içi hava sirkülasyonunun düzgün olduğuna emin olun.
  • Kasanızın hava filtreleri varsa, temiz ve tıkanmamış olduklarına emin olun.
  • İşlemci soğutucunuzun yönlendirilebilir bir fanı varsa, kasanın egzoz çıkışına yani arkasına üflediğine emin olun.
  • SSD'nizin üzerinin bir şeyle kapatılmadığına (ekran kartı vs.) Emin olun. Eğer kapatılmış ise, ekran kartını başka bir PCI Express slotuna takmayı düşünün.

Bilgisayarı bir süre boşta bırakıp kullanmaya başladığımda 40-41 derecelere düştü. Uzun kullanımda sıkıntı çıkarır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı