7000 TL'ye 2K monitör önerisi

orcaa

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, duruma göre 2K ya da 1080p monitör alacağım. 2K monitör için bütçem en fazla 7000 TL.
ViewSonic VX2718-2KPC-MHD 27" monitörü almayı düşüyordum hem fiyatı uygun hem de 2K diye fakat monitör hakkinda ne yorum ne bir inceleme bulabildim, bu yüzden şüpheliyim açıkçası. 1080p monitör olarak da en fazla bütçem 5K (daha fazlasını ayrılmaya gerek duymadım), önerilerinizi bekliyorum.
Dolar artıyor malum. Fiyatlar artmadan hemen almayı düşünüyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Arkadaşlar, duruma göre 2K ya da 1080p monitör alacağım. 2K monitör için bütçem en fazla 7000 TL.
ViewSonic VX2718-2kpc-mhd 27" monitörü almayı düşüyordum hem fiyatı uygun hem de 2K diye fakat monitör hakkinda ne yorum ne bir inceleme bulabildim, bu yüzden şüpheliyim açıkçası. 1080p monitör olarak da en fazla bütçem 5K (daha fazlasını ayrılmaya gerek duymadım), önerilerinizi bekliyorum.
Dolar artıyor malum. Fiyatlar artmadan hemen almayı düşünüyorum. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Eğer oyun için 2K istiyorsan hemen vazgeçmelisin çünkü oyunların birçoğu 2K'yı desteklemiyor. Desteklese bile tam anlamıyla 2K görüntü vermiyor ama eğer Photoshop, yok müzik günlük kullanım falan dersen alabilirsin. Eğer her türlü 2K istiyorum diyorsan bunu alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun için 2K istiyorsan hemen vazgeçmelisin çünkü oyunların birçoğu 2K'yı desteklemiyor. Desteklese bile tam anlamıyla 2K görüntü vermiyor ama eğer Photoshop, yok müzik günlük kullanım falan dersen alabilirsin. Eğer her türlü 2K istiyorum diyorsan bunu alabilirsin.
Desteklemiyor derken? Şu ana kadar oynadığım neredeyse tüm oyunlar 2560x1440 çözünürlüğe izin veriyordu, biraz daha açabilir misiniz? Ayrıca önerdiğiniz monitör tam bir çöp, bedava verseler kullanmam göz sağlığım için.

Desteklemiyor derken? Şu ana kadar oynadığım neredeyse tüm oyunlar 2560x1440 çözünürlüğe izin veriyordu, biraz daha açabilir misiniz? Ayrıca önerdiğiniz monitör tam bir çöp, bedava verseler kullanmam göz sağlığım için.
Kapsamlı desteklemediği için yırtılmalar bozulmalar ve ölü piksel olayı daha fazla olur.

ViewSonic VX2718-2KPC-MHD 27" monitörü almayı düşüyordum hem fiyatı uygun hem de 2K diye fakat monitör hakkinda ne yorum ne bir inceleme bulabildim, bu yüzden şüpheliyim açıkçası. 1080p monitör olarak da en fazla bütçem 5K (daha fazlasını ayrılmaya gerek duymadım), önerilerinizi bekliyorum.
Hocam şu an aktif olarak MSI OPTIX AG321CQR kullanıyorum ve gayet memnunum tabi ben hem pc hem PS ile kullanıyorum kendi tecrübelerime göre f/p 10/10 diyebilirim. Yalnız bahsettiğim monitörü şu an internette bulamadım zamanında 4000'e almıştım şu an baktığımda muadil olarak MSI OPTIX G321CQP görebildim. Rekabetçi oyunlar için biraz büyük kaçıyor ama günlük kullanım ve hikayeli oyunlarda fiyatına göre bence gayet başarılı. (Tabi bu ürün için kesin bir şey söyleyemem elimdekiyle özellik olarak aşağı yukarı aynı gözüküyor ama tam aynı ürün değil)

2K olarak ASUS TUF VG27AQ1A oneririm.
Peki 1080 p olarak GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör

AOC 27G2SPU/BK 27" 1 ms Full HD FreeSync Pivot IPS Oyuncu Monitörü \HP Omen 25i 24,5" 165hz 1 Ms Full Hd 1920x1080 Ips Gaming Monitör​

Peki bu üçünden hangisi en mantıklısı hemen hemen aynı gibiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı