7800x3D, 4070 için overkill mi olur?

nobody11

Hectopat
4070 - 7800x3D ikilisi 1440P'de fazla overkill mi olur? 11400F'den geçeceğim. Aslında overkill olduğunu biliyorum ama geçmişken kaliteli ve uzun ömürlü bir işlemciye geçmek istiyorum. Bu işlemcinin oyun için belki de en iyisi olduğunu biliyorum benchmark videolarından. 4070'i VRAM'den dolayı 2 seneye değiştiririm diye de düşünüyorum. 7700X ile aralarında 2000 gibi bir fark var. Çok değil. 7600X iyi, fiyatı da iyi ama uzun ömür konusunda düşündürüyor o da. 7800x3D gelecek nesil ekran kartlarında da hiç üzmez diye düşünüyorum. Kararsız kaldım.

7800X3D al geç, uzun ömürlü tam bir oyun canavarı. Bütçe meselesi biraz, zorlayacaksa 7700x ama bence zorlanmalı kafa ilerisi için rahat olmalı. Malum ne olacağı belli değil 2024 ortalarına kadar.

7800X3D al geç, uzun ömürlü tam bir oyun canavarı. Bütçe meselesi biraz, zorlayacaksa 7700x ama bence zorlanmalı kafa ilerisi için rahat olmalı. Malum ne olacağı belli değil 2024 ortalarına kadar.

Teşekkürler yorumlar için. Zorlayıp birkaç sene ömrünü uzatma niyetindeyim. 5000 serisi geldiğinde işlemciyi hiç düşünmeden ekran kartı değiştirebileyim istiyorum misal. Kartı beslemeyi geçtim, işlemci taraflı stutter, drop falan da olmasın istiyorum. Buna da en uygun 7800x3D sanırım.

CX650F psu kullanıyorum. Yeterli olur mu? Bir de kaliteli bir kule tipi öneriniz olur mu? Biraz bakındım da sıvı soğutma şart değil kaliteli bir kule tipi iş görür denmiş.

Teşekkürler yorumlar için. Zorlayıp birkaç sene ömrünü uzatma niyetindeyim. 5000 serisi geldiğinde işlemciyi hiç düşünmeden ekran kartı değiştirebileyim istiyorum misal. Kartı beslemeyi geçtim, işlemci taraflı stutter, drop falan da olmasın istiyorum. Buna da en uygun 7800x3D sanırım.

CX650F psu kullanıyorum. Yeterli olur mu? Bir de kaliteli bir kule tipi öneriniz olur mu? Biraz bakındım da sıvı soğutma şart değil kaliteli bir kule tipi iş görür denmiş.
PSU’yu ilerde ekran kartından yana yetmeyeceğini düşündüğün zaman değiştirirsin. Şu anlık ihtiyacın yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı