7890k ve R9 280X Darboğaz Yapar Mı?

DivineCougar

Kilopat
Yer
Kırklareli/Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
Tarih Öğretmeni / Web Design
Arkadaşlar hepinize merhaba. AMD 7890k ve R9 280x kullanıyorum. Geçen Just Cause 3 indirdim, bilgisayarımda denerken arada bir donmalar gözüme çarptı. Monitörüm 1280x1024 destekliyor en fazla o çözünürlükte ve high ayarlarda oynuyorum.. MSI Afterburner'la baktım olaya. Ekran kartım %100 bile kullanılmıyor, %60 var ya da yok. Fakat işlemcim 78-90 arası gidip geliyor. Takılmalar zaten 90 ve üzerinde gerçekleşiyor. Sıcaklık 50 derece filan. Darboğazdan mı kaynaklanıyor bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P'de oynarsan sıkıntı olmaz, o çözünürlükte oynarsan darboğaz olur. Monitörünü mutlaka değiştir.

Teşekkürler bilgi için.. Üniversiteden mezun olacağım şu anlık bununla idare edeceğim 2 ay kadar.. Sorunun çözünürlükten olmasına sevindim yeni işlemci anakart falan uğraştıracaktı yoksa.. :) Fm2+ sokette işlemcide yok doğru düzgün :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı