8. sınıfta özürsüz devamsızlık sınırı kaç gün?

LGS'ye hazırlaniyoeum ve bazen ders çalışmak için okula gitmiyorum 8 gün özürsüz, 14.5 günde ozürlü devamsızlığım var. Sınır kaçtır acaba. Ve kaç gün daha özürsüz devamsızlık yapabilirim?

Hocam ben 8.sınıfta 60 gün yaptım ama gene de sınıfta kalmadım 8.sınıfta kalmak diye bir şey yok diye biliyorum LGS'ye ağırlık verin ben vermedim 220 aldım meslek lisesine gidiyorum.

Müdüre sordum ve raporlu devamsızlıkta bir sınır olmadığını söyledi. Rapor alıp gitmemeye çalışacağım.

LGS'ye hazırlaniyoeum ve bazen ders çalışmak için okula gitmiyorum 8 gün özürsüz, 14.5 günde ozürlü devamsızlığım var. Sınır kaçtır acaba. Ve kaç gün daha özürsüz devamsızlık yapabilirim?

Ben 8. sınıfta 37 gün yaptım bir şey olmadı ama toplam 30 gün diyorlar.

Özürsüz devamsılık sınırı 10 ama 5 günden fazla özürsüz devamlılığınız varsa belge alamazsınız.
Özürlü devamsızlık 20 gün.
Kısaca belge alabilmek ve sınıf geçmek için maksimum 20 özürlü 5 özürsüz devamlılığınız olması gerek.
Ama sınıf geçmek için 30 günü geçme.
Lise için böyle ama ortaokulda aynı mı bilemem.

Ortaokulda 2019 zamanlarında kalan görmüştüm, ama neredeyse hiç okula gitmemişti ve sınavlara falanda girmemişti. Onun dışında ortaokulda 50 üstü devamsızlığı olup geçen gördüm. Belki idareye bağlıdır bilmiyorum, ama mesela sınavlara girip ve 50 civarı devamsızlık civarı yapıp kalan görmedim şu an. Zaten 1.5 ay civarı falan kaldı bitmesine okulun, isterseniz gidebilirsiniz.

Gene boş bilgiler dolmuş arkadaşlar. Ortaokulda lisedeki gibi 20-10 sistemi yoktur. Tabii devamsızlığı çok yapmayın Max ailenizi çağırırlar çok çok okula hiç gelmezseniz MEB'e falan söylerler Max. 8'de son 1 ay gitmedim okula yaklaşık. 5. Sınıfta ise bir çocuk vardı okula gelmiyordu bile nerdeyse. Korkmanız gereken bir durum yok ortaokulda sınıfta kalma gibi bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı