Çözüldü 9600 GT Düşük Kullanım Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ToTrz

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım: NVIDIA 9600 GT 512MB paylaşımla 2 GB
İşlemcim: Intel Core I2 E7600 3.06 GHz 2 çekirdek 2 threads.
RAM: 2 GB DDR2 800 MHz - 1 GB DDR2 800MHz (toplamda 3 GB RAM)

Bu 3 parçadan kaynaklancağını düşünüyorum. RAM ve işlemciden kaynaklanmaz büyük ihtimalle çünkü bir önceki ekran kartını rahat besliyordu RAM'den de olcağını sanmıyorum çünkü LOL oynuyorum CS:GO oynuyorum. Düşük ayarlarda. Gayet yetiyor bu oyunlar için 2 GB RAM.Yeni taktığım (9600 GT) Ekran kartı ise MSI Afterburner ile açtığımda kullanımı %6'yı geçmiyor. İşlemci kullanımı %10-%90 arası kullanılıyor (değişiyor.) ama ekran kartı sanki biri sabitlemiş gibi %6'yı geçmiyor. İşlemci %10-%90? Anlamadıgım şey FPS 10-15 arası. Ekran kartı %100 çıksa FPS artacaktır büyük ihtimalle. Bi önceki bozulan ekran kartım %100 kullanılıyordu ve 8600 GT ydi. Gayet iyiydi (bozulmasaydı keşke) ve şu an 9600 GT taktım %6 kullanılıyor hiç %100 çıkmıyor FPS çok düşük.

Özeti:
Bozulan ekran kartım 8600 GT: LOL'de FPS 80-120 arası (düşük ayarda), CS:GO'da FPS 60-80 arası (düşük ayarlarda) kullanımıda MSI Afterburner ile hep %90-%100 arasıydı.

Şimdi taktığım ekran kartım 9600 GT: LOL'de FPS 10-30 arası (düşük ayarda), CS:GO'da FPS 5-10 arası (düşük ayarlarda) kullanımıda MSI Afterburner ile hep %6 değişmiyor hiç hep %6. bu %100 olsa FPS artacaktır. Ama sabitlenmiş biri tarafından sanki hep %6 geçmiyor %6'yı? Bunu %100 yapmam lazım ama nasıl yapılır?

Şimdiden cevaplar için çok teşekkürler.
Sorunu çözdüm:

Yeniden Driver kurdum.
NVIDIA denetim masasından bazı ayarlar yaptım.
MSI Afterburner ile kullanıma baktım %90-%100 arası oldu.
FPS artışı +50 +60 oldu.
Artık oynayabiliyorum. Cevap vermediğiniz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı