Abra A5 V12.1.2 mi, Abra A5 V13.1 mi?

V13.1 al ama yanına da Corsair MP500 3000-2400 okuma-yazma değerlerine sahip SSD'yi 400 TL'ye al. EVO 960'dan daha iyi okuma-yazma değerleri var. Bu SSD'yi alırsan sistemin uçar.
Sistemin uçması bir yana benim kafamdaki nokta ciddi bir işlemci performansı için ssd yi yüksek yerine orta seviyeye indirmek ne kadar mantıklı?

Hocam dünden beri Abra A5 V13.2 modeli dikkatimi çekiyor. İçerisinde 256 gb ssd(1000read 800write) 8. nesil i7 işlemci gtx1050 ve 8 gb ram var. Ciddi bir performans sergileyeceğini düşünüyorum bu cihazın.

Doğrudur hocam. Tam olarak bakmadigim ve kullanmadigim icin baska modeller icin yorum yapmayim dedim o yüzden. :)

GTX 1050 için İ7 işlemciye gerek yok ha render veya ağır programlar için uğraşcaksanız o ayrı konu. Ama tavsiyem SDD filan geçip 1050 ti model bulman. SDD konusuna çok takıyorsunuz bence ilerde de takabilceğiniz bir parça zaten bence şuan mümkün olduğunca performans konusuna takılmalısınız. 1050 ti modelli laptop seçebilirseniz daha iyi olur bence.

GTX 1050 için İ7 işlemciye gerek yok ha render veya ağır programlar için uğraşcaksanız o ayrı konu. Ama tavsiyem SDD filan geçip 1050 ti model bulman. SDD konusuna çok takıyorsunuz bence ilerde de takabilceğiniz bir parça zaten bence şuan mümkün olduğunca performans konusuna takılmalısınız. 1050 ti modelli laptop seçebilirseniz daha iyi olur bence.
İşte benim amacım ilerde max klavye mouse pad veya çanta için masraf yapmak. Ssd'ler cidden masraflı ve geçen gün 250 gb lik Evo serisinden m2 ssd sordum 670 lira olduğunu söylediler.. Sonradan o kadar para verebileceğimi düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı