Acer Nitro 5 laptopa Kingston NV2 SSD uyar mı?

wilsen

Femtopat
Daha fazla  
Geçen hafta açtığım konuda öneriler üzerine Acer Nitro 5 bilgisayarımı bir üst modelle değiştirmiştim. Önceki laptop için aldığım SSD şu anki laptop ile uyumlu mu anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

SSD: Kingston NV2 SNV2S/1000G 1TB 3500/2100MB/s PCIe NVMe M.2 SSD Disk - incehesap.com

Laptop: Acer Nitro 5 12.Nesil Core i7 12700H-8Gb-512Gb Ssd-15.6inc-Rtx3060 6Gb-Freedos fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en uygun taksit seçenekleri ile fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da!

Bu arada önerileri için @Artoria Pendragon @AsilTÜRK ve @omeratess 'e teşekkür ederim.

Evet takabilirsiniz, boş bir PCI-e M.2 slotu mevcut. Fakat bu SSD yerine farklı bir SSD öneririm, DRAM bulunmuyor bu modelde.

Peki kendim takabilir miyim zarar vermeden, yani takması basit mi, yoksa işi bilen birine yaptırmak daha mı iyi olur?

Takması gayet basit, arka kapağı açıp uygun slota takacaksınız. Bir video ekleyeyim;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünün arka kapağını açınca, anakartta görünen 1 ve 2 numaralı yerlerin altındaki slotlar M.2 slotu. Zaten kullanan kişide ikisi de dolu. Siz boş olan yere elinizdekini takacaksınız. Bazı farklılıklar olabilir.

Acer'ın servis hizmeti zaten problemli bence kendin takma olası bir durumda garanti anlamında problem çıkarabilirler.

Cihaza zarar vermediğin sürece RAM ve SSD upgrade yapabiliyorsun, garanti dışı kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı