Acer V3-551G Isınıp Kapanma Sorunu ve SSD Takma

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1.5 sene önce aldığım Acer'in V3-551G modeli laptobumun içi çok doldu ve artık kapanma seviyesinde ve kapanıyor yani normal işlemlerde bir şey yokken video izleyip, oyun oynarken aşırı ısınıyor. Elimi altına koyduğumda da anlaşılıyor bu. Şimdi arkadaşlar, ben bunu kendim temizleyecektim ilk baş. Masaüstü bilgisayarımı çok temizledim termal macununu yeniledim yani az çokta olsa anlıyorum bunlardan. Dizüstünü de merak ettiğim için kendim temizlemek istiyordum. Fakat babam garantisi olduğu için izin vermedi. Yani bu yüzden mecburen servise vermem gerekiyor. İkincisi ise arkadaşlar, ben laptopa SSD taktırmak istiyorum fakat HDD'yi de çıkarmak istemiyorum. Makinenin içine hem SSD, hem de HDD takmak mümkün mü? Fakat harici olmadan hepsi içinde olacak şekilde. Eğer böyle oluyorsa servise gidince bunu da söyleyeceğim. Bir de arkadaşlar diyelim ben bunun içini açtım servise götürdük, servis benim bunun içini açtığımı nereden anlayacak? Evet soracaklarım bu kadar arkadaşlar.

DVD sürücüsünün yerine SSD'yi yerleştirebilirsiniz. Isınma sorunu için Görev Yöneticisini takip etmenizi tavsiye ederim.
Aynı sorunu Core 2 Duo işlemcili masaüstü bilgisayarımda yaşıyordum. Sql server ile disk üzerinde işlemler yaptığım için disk kullanım oranı %100'e yaklaşıyordu.
Bu yüzden dolaylı olarak işlemci kullanımı %100'ü buluyordu. Özellikle yaz aylarında işlemcinin ısınıp bilgisayarın kapanmasıyla sonuçlanıyordu.
64gb ucuz SSD alınca hem performans sıkıntısını giderdim. Hem de işlemci stok fanla ısınmamaya başladı. Fan için ekstra ücret ödemekten kurtuldum.
Sorunuza dönecek olursak bilgisayarın içini açarken farkına varırsınız. Bu bantı kaldırırsanız garanti dışı kalır diye yazan bantları açmazsanız bilgisayarınız garanti dışı kalmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı