Açık lisedeki tek dersi verince mezun olunur mu?

ErrorCorrection

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sene mezuna geçtim. İlk dönem tüm dersleri verdim 1 dersim kaldı.
Onu da bu dönem verince mezun muyum?

Ders seçimi falan yapmadım zaten 1 dersim kaldığı için kendisi yapmış.

Bu dersten sonra başka bir dersin sınavına falan giremem gerek var mı?

Arkadaşlar bu sene mezuna geçtim. İlk dönem tüm dersleri verdim 1 dersim kaldı.
Onu da bu dönem verince mezun muyum?

Ders seçimi falan yapmadım zaten 1 dersim kaldığı için kendisi yapmış.

Bu dersten sonra başka bir dersin sınavına falan giremem gerek var mı?
Evet mezun oluyorsun.

Açık Lise Sistemi'nde Genel Dersler'de yıldız (*) bulunan tüm dersler senin zorunlu derslerin. Eğer onlardan bir tane görünüyorsa ki sınav giriş belgende de sınav saatin, yerin, ve gireceğin dersler görünecektir. Orada da bir tane bulunuyorsa yıldızlardan evet, bir tane dersin kalmış. Eğer sen sınav seçmediysen seçmeli atamış olabilir onlara girmeyip sadece zorunluya girince de geçmiş oluyorsun zaten o yüzden sıkıntı yok. Sen gene de bir kontrol et yıldızlı derslerini.

Açık lise sistemi'nde genel Dersler'de yıldız (*) bulunan tüm dersler senin zorunlu derslerin. Eğer onlardan bir tane görünüyorsa ki sınav giriş belgende de sınav saatin, yerin, ve gireceğin dersler görünecektir. Orada da bir tane bulunuyorsa yıldızlardan evet, bir tane dersin kalmış. Eğer sen sınav seçmediysen seçmeli atamış olabilir onlara girmeyip sadece zorunluya girince de geçmiş oluyorsun zaten o yüzden sıkıntı yok. Sen gene de bir kontrol et yıldızlı derslerini.

Hocam şimdi benim 193 kredim var, 6.dönemdeyim. Dediğiniz gibi yıldızlı olan üç dersim var ama kredi bilgileri sayfasında 13 zorunlu dersim kalmış görünüyor. Bu dönem için ders seçimi yaparken 5 tane ortak ders seçebildim. Bir dahaki dönem mezun olmak için kalan 8 dersin hepsini mi almam gerekecek? Bu dönem az dersim varken diğerine çok kalması saçma değil mi? O dönemin derlserinden de seçemez miyim şimdi? Cevaplarsanız sevinirim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı