ADSL ve VDSL farkı nedir?

Boş port olayı şu: Her internet kullanıcısı bir port kullanır. Portlar dolarsa birinin aboneliğini iptal etmesini beklemeniz veya Turkcell Superbox gibi 4G üzerinden hizmet veren bir cihaz almanız gerekir.
Peki telefon hatti cektirenlerde mi port kullaniyo ve bi videoda duymustum internet basvurusu yapinca bos port yok diyolarmis ama ev telefonu basvurusu yapinca hemen kablo cekiliyomus yani eger bos port yok deniyosa ev telefonu icin hat nasil cekiliyo acaba yalan mi soyluyolar ?

Peki telefon hatti cektirenlerde mi port kullaniyo ve bi videoda duymustum internet basvurusu yapinca bos port yok diyolarmis ama ev telefonu basvurusu yapinca hemen kablo cekiliyomus yani eger bos port yok deniyosa ev telefonu icin hat nasil cekiliyo acaba yalan mi soyluyolar ?
Evet ev telefonu için de port kullanılır.

Fiber icin de port kullabiliyomu ve fiberde port sikintisi cikiyomu bide bu rj11 fiber falan bunlar hep santralden mahalledeki bi kutu oluyomus oraya gelip ordanmi cekiliyo ve son olarak bi sey daha dim bizim komsularda fiber var biz istesek bizede gelir mi acaba ?
Fiberde port sorunu daha az olur. O dediğiniz kutu binada mı yoksa sokakta elektrik kutusu gibi bir şey mi var? Son sorunuz için: ortak kullanmayın!!! Komşunuz suç işlerse vs. sizin de başınız yanar.

V
Fiberde port sorunu daha az olur. O dediğiniz kutu binada mı yoksa sokakta elektrik kutusu gibi bir şey mi var? Son sorunuz için: ortak kullanmayın!!! Komşunuz suç işlerse vs. sizin de başınız yanar

Fiberde port sorunu daha az olur. O dediğiniz kutu binada mı yoksa sokakta elektrik kutusu gibi bir şey mi var? Son sorunuz için: ortak kullanmayın!!! Komşunuz suç işlerse vs. sizin de başınız yanar.
Valla ev 2 katli biz ustteyiz ve ben kutu falan görmedim son dedimde ortak kullanma digil yani komsulara fiber gelmis istesek bizede baglarlar mi olarak

Olmaz çünkü fiber kutudan daireye gelir. Komşudan fiber çekseniz bile internet alamazsınız çünkü port onun üzerine olur.
Sizi ugrastirdim ama dedim komsulardan kablo cekme degil yani bizim mahalleye sabirim fiber gelmis ve bizde fiber istesek yeni porttan cekilir mi anlamindaydi da galiba olur cunku zaten hem port sikintisi az oluyomus bilgiler icinde sagolun

Geri
Yukarı