AEA'dan Mesajınız Var

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siyaset konusuna girmiyorum. Güzel bir insanın, güzel sözlerini paylaşıyorum sadece. Hepimiz öleceğiz zamanı gelince. Güzel şeyler düşünün, güzel yaşayın.

Motosikletlere ayrı bir ilgim olmasa da videolarını severek izliyordum. Gerçekten alanında çok kaliteli, vizyonlu ve bir nesle motosikleti sevdirip, öğretmiş kişidir.

Bir insanın gidişi ancak bu kadar yakışmazdı. Yine de hayatını verip tutkusunu hiç yitirmediği aletten ayrılmayarak hayata veda etti.

@Jira Başkalarının da olduğunu hatırlattı gidişi. Kendi bir yana, başkasının hatasıydı gidişi. Ve evet, beni de motosiklete alıştıran kişi o. Aynı zamanda ailemi de alıştırdı. Motor tutkumu onun önerileri ve hissi ile yaşadım. Kimse de binme demedi o dönem. Başıma da bir iş gelmedi. Çünkü dediği gibi, motosiklet değil, "bunlar" tehlikeli. Ben de dediklerine uydum her zaman.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Taptic Kendisiyle birlikte götürdüğü kişi kendisinin kaza yapmasına sebep olmuş biri. Bu normal bir dikkatsizlik sonrası olan kaza da değil, olmaması gereken şeyi sınırları zorlayarak yapmak, kazaya davetiye açmaktan ziyade kollarını açarak sarılmak.

Açıkçası kendi tercihleriyle ölümü seçen insanlara üzülmem. Ama bu adamın hiçbir günahı, suçu yoktu. Sadece o talihsiz zamanda motoruyla oradan geçen sıradan biriydi. Neyse olmuş bitmiş şeyleri konuşmaya gerek yok. İkisi de nur içinde yatsın.

@Taptic Kendisiyle birlikte götürdüğü kişi kendisinin kaza yapmasına sebep olmuş biri. Bu normal bir dikkatsizlik sonrası olan kaza da değil, olmaması gereken şeyi sınırları zorlayarak yapmak, kazaya davetiye açmaktan ziyade kollarını açarak sarılmak.

Açıkçası kendi tercihleriyle ölümü seçen insanlara üzülmem. Ama bu adamın hiçbir günahı, suçu yoktu. Sadece o talihsiz zamanda motoruyla oradan geçen sıradan biriydi. Neyse olmuş bitmiş şeyleri konuşmaya gerek yok. İkisi de nur içinde yatsın.
Nur içinde yatsın. Benim de AEA'ya bir sözüm yoktu zaten.

Sözüm meclisten dışarı. Ölümün bir nefes kadar yakın olduğu günlerde herkes iyilik meleği kesildi. Tek farkı öncesinde fakirler ölüyordu şimdi zengiler de ölüyor. Madem herkes melek, kötülük kavramı nereden türedi? Sözüm bencil ve samimi olmayan insancıklara. Ayrıca rahmetli, çok net şekilde duygularını aktarmış. Mekanı cennet olsun.

Sözüm meclisten dışarı. Ölümün bir nefes kadar yakın olduğu günlerde herkes iyilik meleği kesildi. Tek farkı öncesinde fakirler ölüyordu şimdi zengiler de ölüyor. Madem herkes melek, kötülük kavramı nereden türedi? Sözüm bencil ve samimi olmayan insancıklara. Ayrıca rahmetli, çok net şekilde duygularını aktarmış. Mekanı cennet olsun.
Maksat, duygularını aktarması zaten. AEA fakir değildi ama zenginlikle de kudurmadı. Ona karşı bir meclisten dışarı duyarınız varsa hatalısınız. Bana karşı ise ben tanrının s. ettiği kuluyum zaten. Bunları boşverin. Asıl şeye odaklanın.

Maksat, duygularını aktarması zaten. AEA fakir değildi ama zenginlikle de kudurmadı. Ona karşı bir meclisten dışarı duyarınız varsa hatalısınız. Bana karşı ise ben tanrının sevgi ettiği kuluyum zaten. Bunları boşverin. Asıl şeye odaklanın.
Zaten sizi ve rahmetliyi sözlerim arasından ayırmak için meclisten dışarı olarak belirttim. Sözüm ölmeyecekmiş gibi yaşayıp, merhameti yüreğinde taşımayanlara...

Zaten sizi ve rahmetliyi sözlerim arasından ayırmak için meclisten dışarı olarak belirttim. Sözüm ölmeyecekmiş gibi yaşayıp, merhameti yüreğinde taşımayanlara...
Evimin orada bir duvarda şöyle yazıyor:

''Tanrı öldü'' -Nietzsche (Altına sonradan kırmızı ile alttaki yazılmış)
''Nietzsche öldü'' -Tanrı

Son gülen iyi güler 🙃

Aynen bu şekilde yazıyor :) Yani, herkesin bir sırası var. Kimse dünyaya kazık çakmadığı gibi her şeyin bir hesabı da olacak. Tabii ki bu benim inancıma göre, katılan katılmayan herkese inanç özgürlüğü içinde sonsuz saygı duyarım.

Evimin orada bir duvarda şöyle yazıyor:

''Tanrı öldü'' -Nietzsche (Altına sonradan kırmızı ile alttaki yazılmış)
''Nietzsche öldü'' -Tanrı

Son gülen iyi güler 🙃

Aynen bu şekilde yazıyor :) Yani, herkesin bir sırası var.
Anıların kadarsın işte bu hayatta. Kalp ritmini durdurunca, gerisi zifiri karanlık. :) Sıramızı bekleyelim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı