Roserain

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 16 AN16-41 R08S NH.QLLEY.002

İşlemcim: AMD Ryzen 7 7840HS (780M İGPU)
Ekran Kartım: NVİDİA Rtx 4060 8GB vram , Ram: 32 GB DDR5 5600 MHz
İşletim Sistemim: Windows 11 Home , 64 Bit
Selamlar. Türk Telekom'un 'Selfy Evde İnternet, 16Mbps' alacağım ama paket yanında modem ücreti de varmış. (+14 TL) Ben 2014 yılında eve internet çektiğimde TTNET bana 'Airties Air 5444' model numaralı modem vermişlerdi. Geçen gün evin alt yapı sorgulamasını yaptım fiber desteği yokmuş. ADSL ve VDSL desteği varmış. Araştırmalarım sonucu bu modemim VDSL desteği sağlamıyor. Evimde ev telefonu yok, cep telefonu var. ADSL işimi görecektir ki ADSL kullanacağım.

Şimdi sorum şu; ben bu modemi kullabilir miyim? Sorun yaratır mı? Hızımda sorun olur mu? Telekom çalışanı yeni modem alın, içinde yeni teknoloji, yeni antenler olduğunu vb. şeyler söyledi. Yeni modem alıp pakete ek her ay +14 TL vermek istemiyorum. Bu benim işimi görür mü? İnternete bağlanmamda sorun yaratır mı? Hızımda sorun yaratır mı? Evde benden hariç 2 kişi Wi-Fi ile neti kullanacak. Bende laptopa Wi-Fi ile bağlanacağım. Sadece ders videoları izlemek, film izlemek için kullanacağım neti. Yardımlarınızı bekliyorum. Görsellerde modem hakkında bilgiler yazıyor, Teşekkürler.

P91130-125501555.jpgP91130-125529.jpgP91130-125510(1).jpgP91130-125620.jpgP91130-125637(1).jpgP91130-133515.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

2-3 kişi kullanacaksa sorun yaşamazsın. Belki arka odalarda çekme sorunu olabilir.
Bence bir kaç hafta kullan ki bence sorun olmaz. Eğer sorun olursa, faturaya ek yerine uygun bir modeli satın alabilirsin. Ama sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

Selamlar

Taahhüdü imzaladıktan sonra, yetkililer eve gelip ayarları yapıp netin açıldıktan sonra bize gelip modem istersen +14 tl yerine bu sefer aylık 40 tl ödersin paketine ek modem ücretini, dedi. Soygunculuk ve enayi yerine koyuyorlar :) Gider internetten ikinci el 2018-2019 yılında türk telekom'dan modem almış birinden modemi satın alırım ya da bulurum. Oda olmadı asus, zte, tp-link modemleri sıfırı satılıyor alışveriş sitelerinde :)

Bende sorun çıkaracağını sanmam modemimin. Sırf yeni modem satmak amaçları bence. Ki zaten ben adsl üzerinden alacam paketi. Yine de forumda sorayım dedim daha bilgilisiniz çünkü. Pakete ek modemi almayacam artık bakalım, Görseldeki modemimi kullanacam. Hız testi vs. yaparım, sorun olursa da dediğim şekilde bi yerden yeni modem temin ederim artık :) Çok Teşekkürler.
Adsl üzerinden bugün bağlattım neti. Modem hem kablosuz hem kablolu olarak canavar gibi çalışıyor, işimi gördü :)
İnternet hız testini laptopdan kablolu, arka ve ön planda çalışan programlar kapalı şekilde yaptım. Cep Telefonunu ortamımdan uzakta tuttum.

Hız Testi yaptığım siteler :

Ortalama verilerim şöyle çıktı;
Ping: 19 - 20 - 28 en fazla 35 oldu farklı testlerde.
İndirme (Download): 13.74 mbps , 14.0 mbps (12 mbps ye hiç inmedi)
Yükleme (Upload): 0.5 mbps , 0.6 mbps , 0.81 mbps (En fazla 0.87 mbps gördüm, 1 mbps yi göremedim. Kötü)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı