Aliexpress'ten X79 Sistem Toplama

Selçuk Özcan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Amacım F/P odaklı bir sistem kurmaktır, bu konuda sizlerin yardımlarını istiyorum.

Bu kuracağım tek ve çift işlemcili X79 sitemlere en fazla hangi ekran kartlarını takabilirim ve kac sene beni götürebilir bunu tartısmak için bu konuyu acıyorum bütceyi 2000 3000 arası gibi bir şey düşünüyorum.

Sizce bu sitemlerin performansları nasıl olur? Bazı testler ve videolar gordum, 2 işlemcili sistemde i7 7700K tek cekirdekte yakalayabiliyor, 2 tane Xeon E2620 V2 işlemci ile coklu cekirdekte zaten bayağı fark var malum 2 adet 6 cekirdek 12 sanal izlekli işlemciler 12 x24 gibi calısıyor ve bu işlemcilerin adeti 60-80 lira gibi uygun bir ucret.

Mevcut resimde de gözükmektedir.

Ve bu işlemcilerin detaylı özelliklerine bakabilirsiniz.

1573583736309.png

Anakart olarak:

1573583964628.png

Bu anakartı almayı dusunuyorum, sebebi ise USB 3,0, 2 adet NVMe PCI-e 4x M.2 SATA HDD portu.

Bana gore tek eksiği DDR3 RAM yuvaları, sizin yorumlarınızı da merak ediyorum.

Bu da 2 işlemcili versiyonu.

1573584083038.png

Şimdi esas soruya gelelim, 2 adet bu Xeon E5 2620 V2 işlemci ya da bundan daha ustun Xeon işlemciler ile bu kart kullanılır mı? Kullanılırsa ne kadar ömrü var. Ben satıcı değilim tek isteğim hızlı bir NVMe SSD hızlı bir bilgisayar ve oyunları 1080P'de 3-4 sene oynayabilmek.

Sizce bu 2 işlemci bu anakart ile performans verir mi?

Düşüncelerinizi oldukca fazla merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu işlere kafa yormuştum biraz ama bütçem kısıtlı olduğu için ve yurt dışı alışveriş bilgim yetersiz olduğundan vazgeçtim.

Benimde öyle aşırı bir bütcem yok ama bu işlemci ve anakart yada cift işlemcili anakart cok cazip geliyor ve custom su sogutma yapma hayalim var el yapımı :)
Cidden bu kon uda kimse yardımcı olamayacakmı kimsede bunlara benzer sistem yokmu acaba ?

Son düzenleme:
merhaba,
hocam dual 2620 v2 nin passmark puanı 13199 yani 1 2689 veya 2640 v3 işlemcilerin aldığı puandan bi tık daha düşük. bu baz alınırsa tek e5 2689 veya denk bir işlemci size daha uyguna maal olacaktır ayrıca tek cpu anakart alacağınız için ordan da extra kar edeceksiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı