Amazon Japonya ödeme hatası

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Dün gece siparişi verdiğimde deneme amaçlı kartımdan 1 yen çekim yaptı ve bir sorun yoktu. Bugün öğle vakti ürünün ücretini tahsil etmek istediğinde ise QNB Finansbank banka kartımın 20.000 TL harcama limitine takıldığı için işlem başarısız olmuş. Böyle bir limit olduğu tamamen aklımdan çıkmış. Bu durumdan haberim yoktu. Mail geldiğinde haberim oldu. Bankamla görüşme yaptım ve limitimi 30.000 TL'ye yükseltmeleri için onlara rica ettim. Limitim yükseldikten sonra tekrar ödeme yapmayı denedim ama yine hata almaya devam ediyorum. Şu an Amazon müşteri hizmetleri çevrimdışı olduğu için onlara bu konudan bahsedemiyorum. Ne yapmalıyım? Sipariş iptal mi oldu? 3-4 gündür stok bekliyordum şimdi tekrar stok mu bekleyeceğim? Fiyat 24.000 TL ve kartımda da 24.500 TL var. Acaba daha fazla para çekmek istiyor da bakiye mi yetmiyor?

Dosya Ekleri

• amazon.png
    amazon.png
    623 KB · Görüntüleme: 87
Merhaba,

1 Limit ile ilgili sorun olabilir,
Banka paranı ilk önce TR > USD > JP olarak çevirip ödeme yapmak isteyecek. Bu yüzden kur makası yüzünden normalden fazla para ödemen gerekir. Ama bu birkaç yüzlirayı geçmez.

2 Banka işleme izin vermiyordur,
Banka yapmak istediğin işleme izin vermiyordur. Banka ile görüş, son işlemin neden yapılamadığını sor özellikle.O sana işlemin banka tarafından neden red edildiğini söyleyecektir. Bu sorun daha önce başıma geldi, İşbank/ Garantibankası ödeme yapmazken hata ekranlarına atarken, Denizbank kredi kartı kullanarak sonu çözdüm.

Not: Ürün eline gelirmi, gelmezmi bilmiyorum, o seninle amazon.co.jp arasında bir durum. İllaki bana Asus lazım diyorsan neden Asus Türkiyeyi aramıyorsun ? Neden Asus distribütörlerini aramıyorsun ? Türkiyede iki yıl garanti veriliyor.

Banka onay vermiyordur. Belli limit üstünde yurt dışı alışverişlerde bazı bankalar güvenlik nedeniyle izin vermiyor diye hatırlıyorum. Bankayı arayıp durumu anlatırsanız yardımcı olabilirler.

Merhaba,

1 limit ile ilgili sorun olabilir,
Banka paranı ilk önce TR > USD > jp olarak çevirip ödeme yapmak isteyecek. Bu yüzden kur makası yüzünden normalden fazla para ödemen gerekir. Ama bu birkaç yüzlirayı geçmez.

2 banka işleme izin vermiyordur,
Banka yapmak istediğin işleme izin vermiyordur. Banka ile görüş, son işlemin neden yapılamadığını sor özellikle. O sana işlemin banka tarafından neden red edildiğini söyleyecektir. Bu sorun daha önce başıma geldi, işbank/ Garanti Bankası ödeme yapmazken hata ekranlarına atarken, DenizBank kredi kartı kullanarak sonu çözdüm.

Not: Ürün eline gelir mi, gelmezmi bilmiyorum, o seninle amazon.co.jp arasında bir durum. İllaki bana ASUS lazım diyorsan neden ASUS Türkiye'yi aramıyorsun? Neden ASUS distribütörlerini aramıyorsun? Türkiye'de iki yıl garanti veriliyor.

Nasıl yani? ASUS'un kendisinden mi alacağım? Evet ASUS distribütörleri iyi fikir. Genel olarak yorumunuz için teşekkürler. Yarın Garanti Bankası'yla da deneyeceğim.
Banka onay vermiyordur. Belli limit üstünde yurt dışı alışverişlerde bazı bankalar güvenlik nedeniyle izin vermiyor diye hatırlıyorum. Bankayı arayıp durumu anlatırsanız yardımcı olabilirler.
Anladığım kadarıyla kesinlikle bankayı aramam gerekiyor. Bankayla görüşüp bir şansımı deneyeyim. Olmazsa farklı bir kart deneyeceğim.
Güncelleme:

1-farklı bir kart denedim ve yine değişen bir şey olmadı.
2- kartın içinde 30.000 TL vardı yani gereken miktarın tam 6.000 TL fazlası.
3- hata alan kartımla farklı bir ürün satın almayı denedim ve başarılı oldu. Ardından siparişi iptal ettim.

Yani tüm olasılıkları denemiş oldum ama alakası yokmuş. Temsilci ile görüştüm ve sistemin 3 gün içinde tekrar çekim yapmayı deneyeceğini söyledi. Kartımın onay sürecinde olduğunu söyledi. Bana gelen mailde de aynı şeyden bahsediliyor. Kısacası beklemekten başka bir çarem yok. Bekleyip göreceğiz.

Hello Ekrem Camoglu,
We'd like to let you know that the card specified for payment for the item(s) below has not been approved. We thank you for your patience as we continue the approval process.
If approved, we'll ship your order and let you know by e-mail. If not approved, we'll let you know by e-mail.
To expedite the process, you can also select other card or different payment method by clicking the link below.
Click the button below to change the payment method for this order.
Total:
¥ 205,124
Selected Payment Method:
Mastercard​

Son düzenleme:

Geri
Yukarı