Amazon Pazaryeri satıcısı iade süreci

Melihh

Kilopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar merhaba,

Sizlere Amazon Pazaryeri satıcısıyla yaşadığım "kötü" tecrübeyi anlatmak ve görüşlerinizi almak istiyorum. Yaklaşık 5 gün önce fiyatı 7.1250 TL olarak profesyonel bir kulaklık satın aldım. Aynı zamanda kulaklığı çalıştırmak için amfi de satın aldım. Eve geldiği dakikada denedim çok bozuk ve az ses geliyordu. Bu durumda ya amfide problem vardı ya da kulaklıkta. Hemen bir tanıdığımızın stüdyosunun yolunu tuttum. Kendilerindeki ekipmanlarla hangisinin arızalı olup olmadığını anlayacaktım. Defalarca denemeden sonra kulaklığın çalışmadığını anladık ve ben iade sürecine geçtim.

İlgili satıcıya durumu anlattıktan sonra, ürünü aynı gün içinde tıpkı bana gönderdileri hassasiyetle gönderdim. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra ürün satıcıya ulaştı ve şöyle bir mesaj geldi; "Ürün kutusu hasarlı olduğu için iadenizi kabul edemiyoruz!" Oysa ki ben kendilerine kutusunda çizik bile yokken göndermiştim ve bir kaç fotoğraf da aldım. Tabi gerildim biraz. Verdiğim parayı mı düşüneyim yoksa iade süreçlerindeki baş ağrılı süreci mi? Kendilerine "tutanak tutturdunuz mu?" dedim. Hayır, iade gelen ürünlere tutanak tutturmuyoruz benze bir cümle kurdular. Şimdi ben düzgün gönderdiğim ürünün üstüne kargo hatasından dolayı soğuk su mu içeyim yoksa firmanın tutanak tutturmayıp hiçbir sorumluluğu kabul etmemesine mi sinirleneyim? Son yazışmamızda hala "düzgün göndermediğimi" ima edip, ürünün servise aktarıldığını ve servisin bozuk raporu verirse değişim sağlayacaklarını ifade ediyorlar. Bu ürünü çalıştırmayı başarırlarsa, iade hakkımı sırf kargo hatasından dolayı kaybedeceğim. Bu durumda tüketici hakem heyeti yardımcı olur mu? Haklılık açısından sizlerin görüşü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı