Amazon ürün iade işlemi nasıl işliyor?

Automata

Femtopat
Amazon'dan sipariş ettiğim ürünü kargoya verilmeden önce iptal etmeye çalışmıştım. Fakat iptal talebim başarısız oldu, ürün kargoya verilir verilmez iade et seçeneği çıktı ve o seçeneği seçtim. Fakat sanki ürünü teslim almışım da geri yollamam gerekiyormuş gibi talimatlar çıktı iade sayfasında. Ürün daha az önce kargoya verildi, ürün elime geçmeden iade talebi oluşturduğum için bana gelmeden direkt Amazon'a geri mi dönecek? Daha önce böyle iade yapan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu işlemi Amazon'u arayıp deneyin çünkü müsteri hizmetlerini aramadan yapınca bir tık havada kalıyor yaklaşık 2 ay önce gümüş zincir kolye almıştım elime ulaşmıştı ve bir anda koptu iade işlemini kendim başlatmaya çalıştıma ama havada kaldı bu yüzden müşteri hizmetlerini arayıp iade işlemlerini başlatmanızı öneririm.

Ayrıca Amazon kopan zincir kolyenin iadesini yapmışti ve kolye bende kalmıştı yani iade işleminde iciniz rahat olsun.

Amazon'dan sipariş ettiğim ürünü kargoya verilmeden önce iptal etmeye çalışmıştım. Fakat iptal talebim başarısız oldu, ürün kargoya verilir verilmez iade et seçeneği çıktı ve o seçeneği seçtim. Fakat ürünü sanki teslim almışım da geri yollamam gerekiyormuş gibi talimatlar çıktı iade sayfasında. Ürün daha az önce kargoya verildi, ürün elime geçmeden iade talebi oluşturduğum için bana gelmeden direkt Amazon'a geri mi dönecek? Daha önce böyle iade yapan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.
Ben hemen hemen tüm alışverişlerimi Amazondan yapıyorum. Kargoya verilmeden iptal etmeye çalışmışsınız olmamış. Bazen anlık hatalar olabiliyor. Bende kargoya verilmeden çok iptal işlemi yaptım. Hiç sorunla karşılaşmadım. Hatta bir defa aldığım ürünü iptal ettim. 1 saat sonra parayı iade ettiler, üstelik ürünü daha sonra yolladım. Yani daha kargoya vermeden para iadesi yaptılar. Si rahat olun. Kargonuz gelsin, iptal talebi oluşturun, ister kargo gelip evinizden alsın yada daha çabuk olması için isterseniz siz gidip kargo şubesine teslim edin. Satıcı Amazon ise ellerine ulaştığında barkod işlemi yapılır yapılmaz para iadenizi yaparlar, eğer satıcı ve gönderici başka bir firmaysa iade Ellerine geçer geçmez para iadesi anında kartınıza yansıyor. Bende genelde gün içinde iade edilen para gece 00.00 dan sonra karta görünüyor..

Ben hemen hemen tüm alışverişlerimi Amazon'dan yapıyorum. Kargoya verilmeden iptal etmeye çalışmışsınız olmamış. Bazen anlık hatalar olabiliyor. Bende kargoya verilmeden çok iptal işlemi yaptım. Hiç sorunla karşılaşmadım. Hatta bir defa aldığım ürünü iptal ettim. 1 saat sonra parayı iade ettiler, üstelik ürünü daha sonra yolladım. Yani daha kargoya vermeden para iadesi yaptılar. Si rahat olun. Kargonuz gelsin, iptal talebi oluşturun, ister kargo gelip evinizden alsın ya da daha çabuk olması için isterseniz siz gidip kargo şubesine teslim edin. Satıcı Amazon ise ellerine ulaştığında barkod işlemi yapılır yapılmaz para iadenizi yaparlar, eğer satıcı ve gönderici başka bir firmaysa iade ellerine geçer geçmez para iadesi anında kartınıza yansıyor. Bende genelde gün içinde iade edilen para gece 00.00'dan sonra karta görünüyor.

Hocam ben yurt dışından mouse pad alıyordum daha Türkiye'ye gelmeden iade işlemi başlattım kabul edildi depoya gittiğin de kontrolü yapılacak öyle para gelecek dedi diğer sayfada da sanki elime ulaşmışta gidin kargoya teslim edin gibi şeyler dedi daha Türkiye'ye gelmeden iade talebi başlattım kabul oldu bana gelmeden iade olur de mi bu?

Hocam ben yurt dışından mouse pad alıyordum daha Türkiye'ye gelmeden iade işlemi başlattım kabul edildi depoya gittiğin de kontrolü yapılacak öyle para gelecek dedi diğer sayfada da sanki elime ulaşmışta gidin kargoya teslim edin gibi şeyler dedi daha Türkiye'ye gelmeden iade talebi başlattım kabul oldu bana gelmeden iade olur de mi bu?
Genelde korgoya verilmeden iade ederseniz iptal oluyor. Eğer kargoya verildiyse genelde kargo sürecinde iptal edilmiyor. Ürün elinize gectiğinde ptal talebi oluşturup verilen kod ile kargo şubesine teslim ediyorsunuz. Ortalama üç gün içinde iade alınıyor. Eğer ben korgo şirketine gitmek istemiyorum gelip evimde alınsın dersen gelip evden alnıyor.bu evde alma, sizi arayıp randevu oluşturuyorlar. O saate gelip alıyorlar. bazen ertesi gün, bazende 3 gün sonra olabiliyor. Tercih size kalmış. Yani her türlü iade edebiliyorsunuz..

Genelde korgoya verilmeden iade ederseniz iptal oluyor. Eğer kargoya verildiyse genelde kargo sürecinde iptal edilmiyor. Ürün elinize gectiğinde ptal talebi oluşturup verilen kod ile kargo şubesine teslim ediyorsunuz. Ortalama üç gün içinde iade alınıyor. Eğer ben korgo şirketine gitmek istemiyorum gelip evimde alınsın dersen gelip evden alnıyor. Bu evde alma, sizi arayıp randevu oluşturuyorlar. O saate gelip alıyorlar. Bazen ertesi gün, bazen de 3 gün sonra olabiliyor. Tercih size kalmış. Yani her türlü iade edebiliyorsunuz.

Türkiye de kargoya verilmeden iptal ettim ki iptal etme talebim kabul edildi bir de daha uçakla Türkiye'ye geliyor daha Türkiye'de kargoya bile verilmedi bence iade olur.

Geri
Yukarı