Amazon yurt dışı ürünü iade süreci

takaşi

Decapat
Merhabalar. Uzun zamandır bi' ekran kartı almak istiyorum ve yurt dışında ucuza bulabiliyorum Amazon üzerinden (Japonya, Almanya vs.) Fakat aklıma takılan bir durum var. Eğer ürün istediğim gibi çıkmazsa veya bozuksa vs. ise nasıl iade edebilirim? Ürünü de ikinci el olarak alacağım fakat kargo ücretsiz. Satıcı onlarca kart satmış ve genel olarak 2K yorumdan 1, 7K civarında 5 üzerinden 4 puan almış. Yani soru-cevaplarda da incelediğimde genel olarak çoğu kişi memnun ve pek dolandırıcı ayaklarına benzemiyor -ki Amazon aracı olduğu için bir tık daha güveniyorum açıkçası.
Daha önceden Amazon yurt dışından sipariş alıp iade eden veya konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Herkese iyi forumlar...

Satıcı eğer Amazonun kendisi olsaydı direk Amazon Türkiye ile iletişime geçip halledebiliyorsunuz ancak hem yurt dışı olup hem de satıcı Amazon olmadığı için çok yüksek ihtimalle hangi ülkeden geliyorsa geri oraya göndermeniz gerekecek. Ben Amazon.de den alıp Türkiye temsilcileri ile konuşup Türkiye de iade etmiştim.

Merhabalar. Uzun zamandır bi' ekran kartı almak istiyorum ve yurt dışında ucuza bulabiliyorum Amazon üzerinden (Japonya, Almanya vs.) Fakat aklıma takılan bir durum var. Eğer ürün istediğim gibi çıkmazsa veya bozuksa vs. ise nasıl iade edebilirim? Ürünü de ikinci el olarak alacağım fakat kargo ücretsiz. Satıcı onlarca kart satmış ve genel olarak 2K yorumdan 1, 7K civarında 5 üzerinden 4 puan almış. Yani soru-cevaplarda da incelediğimde genel olarak çoğu kişi memnun ve pek dolandırıcı ayaklarına benzemiyor -ki Amazon aracı olduğu için bir tık daha güveniyorum açıkçası.
Daha önceden Amazon yurt dışından sipariş alıp iade eden veya konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Herkese iyi forumlar...
Amazon'da belli KG aşağısında ne alırsan al, senden aldığı en fazla iade parası 8 dolar. Onu da kargo için alıyor. Ürün bedeli olarak kesmiyor aslında. Amazon'un kendisinden aldığın şey isterse Avustralya'dan, isterse Kıbrıs'tan gelsin; 30 gün içerisinde koşulsuz şartsız iadesi var. Amazon MarketPlace satıcısından alışveriş yapıyorsan ona dair kesin bir şey söyleyemez kimse çünkü market kendine göre politika belirler.

Herkese iyi forumlar...
Amazon yurt dışı iade alıyor ama sadece ürünü para iadesi yapmıyorlar.

Amazon yurt dışı iade alıyor ama sadece ürünü para iadesi yapmıyorlar.
"Sen bize ürünü gönder ama biz sana parasını iade etmeyeceğiz. Evet, evet. Olsun. Sen yine de gönder. Boşver parayı." Böyle bir saçmalık olabilir mi? Allah aşkına şu forumda yazmış olmak için yorum yazmayın ya.

Hadi yaa. Satıcı Amazon olmadığı için mal çöpse, üstüne soğuk su diyorsunuz yani 😅
Bir üstteki yorum yanlış ve boş. Onu boşver. Satıcının aldığı geridönüt puanları sana gereken cevabı verecektir. Kaç puan aldığına, nasıl yorumlar yapıldığına bak. Ama en önemlisi bence Amazon dışında bir satıcıdan alışveriş yapma yurtdışından alacaksan. Ben Quest 2 aldım Amazon US'den. Geldi gelecek. Ama iade etmek istersem 50 lira kargo parası veriyorum ve 1 hafta sonra ellerine geçince param iade ediliyor. Hiç üstüne kafa yormama gerek kalmıyor Amazon'un kendisi sattığı için.

Geri
Yukarı