AMD Fiyatları Neden Arttırdı?

momieditzm

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar size danışmam gereken bir konu var. Son zamanlarda AMD işlemcilerin fiyatları tavan yaptı ama Intel fiyatları stabil ilerliyor. Sizce AMD liderliği çoğu konuda aldığı için mi fiyatları arttırdı yoksa çip krizi falan mı? Bunu merak ediyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim😊.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar size danışmam gereken bir konu var. Son zamanlarda AMD işlemcilerin fiyatları tavan yaptı ama Intel fiyatları stabil ilerliyor. Sizce AMD liderliği çoğu konuda aldığı için mi fiyatları arttırdı yoksa çip krizi falan mı? Bunu merak ediyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim😊.
Ülkedeki dolar artışı.

AMD fiyatları yükseltmedi AMD Intel'e göre F/P olduğu için istek çok olduğu için
bazı serbest piyasa akıllıları dolar yükseldiği için haliyle fiyatları yükseltti.
AMD bir şey yapmadı yani suç bizim aç gözlü insanlarda.

Tek başına dolar değil. AMD'nin üretim/stok krizi artarak devam ediyor hem işlemcilere hem de ekran kartlarına zam yaptı. Bizde dolar uçtuğu için karambolde anlaşılmıyor ama en basiti 10400F ile 3600 fiyatları eskiden neydi şimdi ne oldu karşılaştırarak anlayabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı