AMD FX 8350 Sistemimde değişiklik önerileri

ahmetbkaraman

Kilopat
Arkadaşlar geçen sene bir pc topladım. Fakat bazı oyunlarda (Genelde rpg oyunlarda TERA online gibi) ara ara donmalar oluyor ve benimle aynı ekran kartı kullanan i5-i7 işlemcili bilgisayarların daha iyi performans aldığını gördüm ve buda açıkçası canımı sıkmaya başladı. Daha sonra acaba sistemde bazı değişiklikler mi yapsam diye düşündüm Sizlerinde önerisini almak istiyorum. Sistemim şu şekildedir.

İşlemci : AMD FX 8350 4.00 GHZ

Anakart :
M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0

Ram:
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Kasa :
COOLER MASTER HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

Ekran Kartı:
ASUS GTX 660Ti Direct II CPU 2GB 192Bit

SSD :
Corsair 128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD

İlave 120mm Fan

Şuandaki mevcut sistemim yukarıdaki gibidir. Sıcaklık problemim yoktur. Benim aklıma ilk başta işlemciyi yükseltmek gelmişti. İntel i7 4770 veya 4790 alıp anakartıda ona uyumlu güzel bir şey almak diye düşündüm. Fakat birkaç kişiye sorduğumda işlemcimin iyi olduğunu ekran kartını ve rami yükselttiğim de performans olarak problem yaşamayacağımı söyledi. Tabi böyle olunca benimde kafam karıştı. Çünkü işlemci ve anakartı değiştirince maliyet biraz fazla oluyor ve üstünede yakın zamanda ekran kartınıda yükseltmek zorunda kalırsam çok fazla masraf olacak. Sizce mevcut sistemime 8GB ram ilave edip ekran kartınıda ASUS veya Sapphire r9 280 ile değiştirirsem performansta ciddi manada artış olur mu ? Yoksa işlemci ve anakartı intel mi yapayım lütfen önerilerinizi alabilir miyim?

Değiştirmene lüzum yok. GTx 660 Ti günümüz koşullarında iyi bir kart. İlla değiştireceğim diyorsan R9 280x veya GTX 760 almanı öneriyorum. Bütçe daha fazla ise GTX 780 veya R9 290X'de alınabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı